• Faglighed & fordybelse
  • Glade børn lærer mest
  • Udvikling i udlandet
0. a - klasselokale: B
0. a - LOKALE B Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 BIL bil SPMO IDR hal DAN MAT
9.00 - 9.45 DAN DAN IDR hal DAN DAN
10.00 - 10.45 DAN MAT DAN MAT DAN
10.45 - 11.30 MAT MUS mus MAT REL DAN
11.55 - 12.40 SPMO MUS mus   SPMO GRØN


  Lærere i 0. a:
  Ann-Kirstine Rise - Sprog & motorik, musik
  Anna Østergaard Petersen - Idræt
  Charlotte Poulsen - Grøn lektion
  Helle Danmark - Dansk, klasselærer
  Helle Hansen - Religion, grøn lektion
  Jeannette Lykke Andersen - Billedkunst, grøn lektion
  Pia Nørregaard Kristensen - Matematik
  Tage Thulstrup - Grøn lektion

0. b - klasselokale: A
0. b - LOKALE A Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN DAN IDR hal DAN DAN
9.00 - 9.45 DAN DAN IDR hal SPMO DAN
10.00 - 10.45 MAT DAN DAN MUS mus REL
10.45 - 11.30 BIL bil MAT MAT MUS mus MAT
11.55 - 12.40 SPMO SPMO   MAT GRØN


  Lærere i 0. b:
  Anita Borup - Dansk, religion, billedkunst, klasselærer
  Charlotte Poulsen - Grøn lektion
  Helle Hansen - Grøn lektion
  Heidi Smedegaard Laustsen - Matematik
  Helle Storgaard Wormslev - Sprog & motorik, musik
  Jeannette Lykke Andersen - Grøn lektion
  Mette Fisker - Idræt
  Tage Thulstrup - Grøn lektion

1. a. - klasselokale: D
1. a - LOKALE D Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN DAN REL IDR hal BIL bil
9.00 - 9.45 DAN DAN MAT IDR hal BIL bil
10.00 - 10.45 MUS planet DAN DAN MAT DAN
10.45 - 11.30 MUS planet MAT DAN DAN MAT
11.55 - 12.40 MAT ENG KOR mus DAN GRØN


  Lærere i 1. a:
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Anna Østergaard Petersen - Idræt
  Christina Mose - Dansk, klasselærer
  Charlotte Poulsen - Grøn lektion
  Helle Hansen - Matematik, engelsk, religion, grøn lektion
  Jeannette Lykke Andersen - Grøn lektion
  Tage Thulstrup - Grøn lektion
  Mariagerfjord Kulturskole - Musik

1. b - klasselokale: C
1. b - LOKALE  C Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN DAN DAN IDR hal ENG
9.00 - 9.45 DAN DAN DAN IDR hal MAT
10.00 - 10.45 MUS planet MAT REL DAN MAT
10.45 - 11.30 MUS planet BIL bil MAT DAN DAN
11.55 - 12.40 DAN BIL bil KOR mus MAT GRØN


  Lærere i 1. b:
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Benjamin Lybech - Idræt
  Charlotte Poulsen - Grøn lektion
  Helle Hansen - Matematik, engelsk, religion, grøn lektion
  Jeannette Lykke Andersen - Billedkunst, grøn lektion
  Kari Lykke Brøndum - Dansk, klasselærer
  Tage Thulstrup - Grøn lektion
  Mariagerfjord Kulturskole - Musik

2. a - klasselokale: F
2. a - LOKALE F Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN IDR DAN MAT DAN
9.00 - 9.45 MAT IDR DAN REL MAT
10.00 - 10.45 ENG MAT MAT BIL bil MUS mus
10.45 - 11.30 DAN DAN DAN BIL bil MUS mus
11.55 - 12.40 DAN DAN KOR mus DAN GRØN


  Lærere i 2. a:
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Charlotte Poulsen - Grøn lektion
  Helle Danmark - Dansk, billedkunst, klasselærer
  Helle Hansen - Engelsk, religion, grøn lektion
  Jeannette Lykke Andersen - Grøn lektion
  Jess Østergaard - Matematik
  Katrine Nørgaard Jensen - Idræt
  Tage Thulstrup - Musik, grøn lektion

2. b - klasselokale: E
2. b - LOKALE E Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 MUS mus IDR hal DAN BIL bil MAT
9.00 - 9.45 MUS mus IDR hal DAN BIL bil REL
10.00 - 10.45 ENG MAT DAN MAT DAN
10.45 - 11.30 MAT DAN MAT DAN DAN
11.55 - 12.40 DAN DAN KOR mus DAN GRØN


  Lærere i 2. b:
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Benjamin Lybech - Idræt
  Charlotte Poulsen - Grøn lektion
  Helle Hansen - Grøn lektion
  Jeannette Lykke Andersen - Grøn lektion
  Lone Elmer - Matematik
  Linette Lyngberg - Engelsk
  Mette Fisker - Billedkunst
  Pia Nørregaard Kristensen - Dansk, klasselærer
  Tage Thulstrup - Musik, grøn lektion

3. a - klasselokale: Vesterled V1
3. a - LOKALE V1 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 IDR hal MUS mus BIO bio DAN DAN
9.00 - 9.45 IDR hal MUS mus MAT DAN MAT
10.00 - 10.45 DAN DAN DAN MAT DAN
10.45 - 11.30 DAN DAN DAN ENG HIS
11.55 - 12.40 MAT MAT KOR mus REL BIL bil
12.40 - 13.25 ENG     GEO geo BIL bil


  Lærere i 3. a:
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Benjamin Lybech - Historie
  Helle Bruun - Matematik
  Helle Hansen - Idræt
  Kari Lykke Brøndum - Dansk, religion, billedkunst, klasselærer
  Katrine Nørgaard Jensen - Biologi, geografi
  Lone Elmer - Engelsk
  Tage Thulstrup - Musik

3. b - klasselokale Vesterled V2
3. b - LOKALE V1 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 IDR hal BIL bil DAN REL MUS mus
9.00 - 9.45 IDR hal BIL bil DAN GEO geo MUS mus
10.00 - 10.45 DAN MAT MAT DAN MAT
10.45 - 11.30 MAT DAN DAN DAN DAN
11.55 - 12.40 DAN BIO bio KOR mus HIS DAN
12.40 - 13.25   ENG   MAT ENG


  Lærere i 3. b:
  Anita Borup - Dansk, klasselærer
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Benjamin Lybech - Matematik, historie, idræt
  Helle Hansen - Engelsk, religion
  Jeanette Lykke Andersen - Billedkunst
  Katrine Nørgaard Jensen - Biologi, geografi
  Tage Thulstrup - Musik

4. a - klasselokale N4
4. a - LOKALE N4 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 LL DAN n4 HL BIO bio LL ENG n4 CP HÅN hånd KJ IDR hal
9.00 - 9.45 LL DAN n4 HL GEO geo LL DAN n4 CP HÅN hånd KJ IDR hal
10.00 - 10.45 AK MUS mus LL DAN n4 MF BIL bil LL REL n4 LL DAN n4
10.45 - 11.30 AK MUS mus LL ENG n4 MF BIL bil LL DAN n4 LL DAN n4
11.55 - 12.40 LL ENG n4 HL MAT n4 HL MAT n4 LL DAN n4 HL MAT n4
12.40 - 13.25 HL MAT n4 LG SVØ svø AK KOR mus
HB JuK mad
HH JuK
LL JuK
LL HIS n4  
13.30 - 14.15 HL MAT n4 LG SVØ svø    


  Lærere i 4. a:
  Ann-Kirstine Rise - Musik, kor
  Charlotte Poulsen - Håndarbejde
  Helle Bruun - JuniorKlub Madkundskab
  Helle Hansen - JuniorKlub
  Heidi Smedegaard Laustsen - Matematik, biologi, geografi
  Katrine Nørgaard Jensen - Idræt
  Lars Gundersborg Lauridsen - Svømning
  Linette Lyngberg - Dansk, engelsk, historie, JuniorKlub, klasselærer
  Mette Fisker - Billedkunst

4. b - klasselokale N1
4. b - LOKALE N1 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 HÅN hånd DAN MAT REL IDR hal
9.00 - 9.45 HÅN hånd DAN MUS mus HIS IDR hal
10.00 - 10.45 MAT BIO bio MUS mus MAT DAN
10.45 - 11.30 DAN MAT DAN DAN DAN
11.55 - 12.40 ENG ENG GEO geo DAN MAT
12.40 - 13.25 BIL bil SVØ svø KOR mus
JuK mad
JuK
  ENG
13.30 - 14.15 BIL bil SVØ svø    


  Lærere i 4. b:
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Benjamin Lybech - Matematik, idræt
  Charlotte Poulsen - Håndarbejde
  Helle Bruun - Dansk, biologi, geografi, religion, JuniorKlub madkundskab, klasselærer
  Helle Hansen - JuniorKlub
  Lone Elmer - Engelsk
  Linette Lyngberg - Svømning, JuniorKlub
  Mette Fisker - Billedkunst
  Mikkel Pedersen - Musik
  Pia Nørregaard Kristensen - Historie

5. a - klasselokale N2
5. a - LOKALE N2 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 MAT MAT SLØ Slø 
HÅN hånd
DAN ENG
9.00 - 9.45 BIL bil ENG SLØ Slø 
HÅN hånd
BIO MAT
10.00 - 10.45 BIL bil DAN DAN DAN DAN
10.45 - 11.30 TYS GEO TYS MAT DAN
11.55 - 12.40 DAN HIS ENG MAT REL
12.40 - 13.25 DAN IDR hal KOR mus
JuK mad
JuK
MUS mus SVØ svø
13.30 - 14.15   IDR hal MUS mus SVØ svø


  Lærere i 5. a:
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Charlotte Poulsen - Håndarbejde
  Egon Damsgaard Thomsen - Matematik
  Helle Bruun - Biologi, geografi, JuniorKlub madkundskab
  Helle Hansen - JuniorKlub
  Katrine Nørgaard Jensen* - Dansk, tysk, religion, idræt, svømning, klasselærer
  Linette Lyngberg - Engelsk, historie, JuniorKlub
  Mette Fisker - Billedkunst
  Mikkel Pedersen - Musik
  Tage Thulstrup - Sløjd

  *Stine Skinnerup Højgaard er barselsvikar for Katrine fra 1. oktober 2018.

5. b - klasselokale N3
5. b - LOKALE N3 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 TYS REL SLØ Slø 
HÅN hånd
ENG MAT
9.00 - 9.45 GEO geo ENG MAT MAT
10.00 - 10.45 HIS DAN TYS DAN ENG
10.45 - 11.30 DAN BIO bio MAT DAN DAN
11.55 - 12.40 DAN MAT DAN BIL bil DAN
12.40 - 13.25 MUS mus IDR hal KOR mus
JuK mad
JuK
BIL bil SVØ svø
13.30 - 14.15 MUS mus IDR hal   SVØ svø


  Lærere i 5. b:
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Ann Wilquin - Tysk
  Charlotte Poulsen - Håndarbejde
  Helle Bruun - JuniorKlub madkundskab
  Helle Hansen - JuniorKlub
  Jess Østergaard - Svømning
  Lone Elmer - Engelsk
  Linette Lyngberg - JuniorKlub
  Mette Fisker - Dansk, religion, billedkunst, klasselærer
  Mikkel Pedersen - Biologi, geografi, musik
  Thomas Hyldgård - Matematik, historie, idræt
  Tage Thulstrup - Sløjd

6. a - klasselokale: N5
6. a - LOKALE N5 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 MAD mad DAN DAN ENG TYS
9.00 - 9.45 MAD mad DAN DAN MAT BIO bio
10.00 - 10.45 MAD mad ENG MAT TYS BIO bio
10.45 - 11.30 REL IDR hal ENG GEO geo MAT
11.55 - 12.40 GEO geo IDR hal DAN DAN SLØ slø
12.40 - 13.25 DAN MAT KOR mus
JuK mad
JuK
DAN SLØ slø
13.30 - 14.15 MAT HIS HIS  


  Lærere i 6. a:
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Benjamin Lybech - Geografi
  Carina Ejstrup Overgaard - Religion
  Helle Bruun - Madkundskab, JuniorKlub madkundskab
  Helle Hansen - JuniorKlub
  Helle Smedegaard Laustsen - Biologi
  Helle Storgaard Wormslev - Dansk, engelsk, historie, klasselærer
  Jens Hahn Sigurðson - Sløjd
  Kasper Gyldenløve - Tysk
  Lone Elmer - Matematik
  Linette Lyngberg - JuniorKlub
  Mette Fisker - Idræt

6. b - klasselokale: N6
6. b - LOKALE N6 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 MAT TYS DAN HIS MAD mad
9.00 - 9.45 MAT ENG DAN MAT MAD mad
10.00 - 10.45 ENG MAT GEO N6 REL MAD mad
10.45 - 11.30 DAN IDR hal GEO geo DAN TYS
11.55 - 12.40 DAN IDR hal ENG DAN DAN
12.40 - 13.25 SLØ slø HIS KOR mus
JuK mad
JuK
BIO bio MAT
13.30 - 14.15 SLØ slø DAN BIO bio  


  Lærere i 6. b:
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Ann Wilquin - Madkundskab
  Helle Bruun - JuniorKlub madkundskab
  Helle Hansen - JuniorKlub
  Heidi Smedegaard Laustsen - Matematik, religion, biologi, klasselærer
  Jens Hahn Sigurðson - Sløjd
  Kasper Gyldenløve - Dansk, tysk, geografi, idræt
  Linette Lyngberg - JuniorKlub
  Mikkel Pedersen - Engelsk
  Pia Nørregaard Kristensen - Historie

7. a - klasselokale: N7
7. a - LOKALE N7 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN HIS ENG ENG DAN
9.00 - 9.45 DAN DAN DAN DAN F/K fys
10.00 - 10.45 MAT DAN DAN TYS GEO geo
10.45 - 11.30 TYS MAT TYS MAT ENG
11.55 - 12.40 F/K fys GEO geo MAT MAT HIS
12.40 - 13.25 BIO bio PROG edb
BAND mus
DEBAT
MAD mad
LEK
BIL bil
KONF MAD mad
MOT moto
MADES slø
LEK
DANS
ADV
IDR hal
IDR hal
13.30 - 14.15 BIO bio IDR hal


  Lærere i 7. a:
  Anita Borup - Dans, lektiecafé tordag
  Ann-Kirstine Rise - Dansk, engelsk, klasselærer
  Ann Wilquin - Tysk
  Benjamin Lybech - Biologi, Debat, diskussion og demokrati
  Dan Skov Andersen - Geografi, fysik/kemi, lektiecafé tirsdag
  Helle Bruun - Madkundskab
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
  Jens Hahn Sigurðson - Programmering med Arduino, materielt design
  Jess Østergaard - Matematik, adventure
  Kasper Gyldenløve - Adventure, idræt (valgfag)
  Lone Elmer - Historie
  Mette Fisker - Idræt
  Mikkel Pedersen - Skoleband
  Peter Stensballe - Motorlære
  Thomas Hyldgård - Adventure

7. b - klasselokale: N8
7. b - LOKALE N8 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 GEO geo ENG MAT GEO geo ENG
9.00 - 9.45 ENG DAN DAN F/K fys HIS
10.00 - 10.45 HIS DAN DAN F/K fys DAN
10.45 - 11.30 DAN TYS BIO bio DAN DAN
11.55 - 12.40 MAT MAT BIO bio TYS MAT
12.40 - 13.25 MAT PROG edb
BAND mus
DEBAT
MAD mad
LEK
BIL bil
 KONF MAD mad
MOT moto
MADES slø
LEK
DANS
ADV
IDR hal
IDR hal
13.30 - 14.15 TYS IDR hal


  Lærere i 7. b:
  Anita Borup - Dans, lektiecafé (torsdag)
  Benjamin Lybech - Biologi, Debat, diskussion og demokrati
  Birgit Paulsen - Dansk, engelsk, klasselærer
  Dan Skov Andersen - Lektiecafé (tirsdag)
  Helle Bruun - Madkundskab
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
  Jens Hahn Sigurðson - Programmering med Arduino, materielt design
  Jess Østergaard - Adventure
  Kasper Gyldenløve - Idræt (også valgfag), adventure
  Katrine Nørgaard Jensen - Tysk
  Lone Elmer - Historie
  Lars Gundersborg Lauridsen - Matematik, geografi, fysik/kemi
  Mikkel Pedersen - Skoleband
  Peter Stensballe - Motorlære
  Thomas Hyldgård - Adventure

8 .a - klasselokale: Y
8. a - LOKALE Y Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 MAT HIS MAT DAN DAN
9.00 - 9.45 MAT HIS TYS DAN ENG
10.00 - 10.45 DAN DAN DAN ENG F/K fys
10.45 - 11.30 BIO bio DAN F/K fys MAT TYS
11.55 - 12.40 BIO bio ENG SAM TYS GEO geo
12.40 - 13.25 IDR hal PROG edb
BAND mus
DEBAT
MAD mad
LEK
BIL bil
SAM MAD mad
MOT moto
MADES slø
LEK
DANS
ADV
IDR hal
GEO geo
13.30 - 14.15 IDR hal REL MAT


  Lærere i 8. a:
  Anita Borup - Dans, lektiecafé (torsdag)
  Ann Wilquin - Tysk
  Benjamin Lybech - Debat, diskussion og demokrati
  Birgit Paulsen - Engelsk
  Carina Ejstrup Overgaard - Dansk, klasselærer
  Dan Skov Andersen - Matematik, geografi, lektiecafé (tirsdag)
  Helle Bruun - Madkundskab
  Heidi Smedegaard Laustsen - Biologi, billedkunst
  Jens Hahn Sigurðson - Programmering med Arduino, materielt design
  Jess Østergaard - Fysik/kemi, adventure
  Kasper Gyldenløve - Idræt (valgfag), adventure
  Linette Lyngberg - Idræt
  Mikkel Pedersen - Skoleband
  Pia Nørregaard Kristensen - Historie, samfundsfag
  Peter Stensballe - Motorlære
  Thomas Hyldgård - Adventure

8. b - klasselokale: Z
8. b - lokale Z Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 SAM MAT F/K fys DAN MAT
9.00 - 9.45 SAM TYS GEO geo BIO bio REL
10.00 - 10.45 TYS DAN GEO geo BIO bio HIS
10.45 - 11.30 MAT DAN MAT MAT HIS
11.55 - 12.40 DAN F/K fys DAN ENG DAN
12.40 - 13.25 IDR hal PROG edb
BAND mus
DEBAT
MAD mad
LEK
BIL bil
DAN MAD mad
MOT moto
MADES slø
LEK
DANS
ADV
IDR hal
TYS
13.30 - 14.15 IDR hal ENG ENG


  Lærere i 8. b:
  Anita Borup - Dans, lektiecafé (torsdag)
  Ann Wilquin - Dansk, tysk, klasselærer
  Benjamin Lybech - Debat, diskussion og demokrati
  Carina Ejstrup Overgaard - Historie, samfundsfag, religion
  Dan Skov Andersen - Lektiecafé (tirsdag)
  Helle Bruun - Madkundskab
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
  Jens Hahn Sigurðson - Programmering med Arduino, materielt design
  Jess Østergaard - Fysik/kemi, adventure
  Kasper Gyldenløve - Idræt (valgfag), adventure
  Lone Elmer - Engelsk
  Lars Gundersborg Lauridsen - Matematik, geografi
  Mikkel Pedersen - Biologi, skoleband
  Peter Stensballe - Motorlære
  Thomas Hyldgård - Idræt, adventure

9. a - klasselokale: I
9. a - LOKALE I Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 SAM DAN ENG HIS DAN
9.00 - 9.45 MAT REL BIO bio ENG TYS
10.00 - 10.45 TYS MAT BIO bio GEO geo HIS
10.45 - 11.30 DAN GEO geo DAN DAN F/K fys
11.55 - 12.40 DAN SAM MAT DAN REL
12.40 - 13.25 F/K fys TYS IDR hal MAD mad
MOT moto
MADES slø
LEK
DANS
ADV
IDR hal
MAT
13.30 - 14.15 F/K fys ENG IDR hal MAT


  Lærere i 9. a:
  Anita Borup - Dans, lektiecafé
  Ann Wilquin - Engelsk
  Carina Ejstrup Overgaard - Religion
  Dan Skov Andersen - Geografi, fysik/kemi
  Helle Bruun - Madkundskab
  Heidi Smedegaard Laustsen - Biologi
  Jens Hahn Sigurðson - Materielt design
  Jess Østergaard - Adventure
  Kasper Gyldenløve - Tysk, idræt (valgfag), adventure
  Lars Gundersborg Lauridsen - Matematik
  Mette Fisker - Idræt
  Mikkel Pedersen - Dansk, historie, samfundsfag, klasselærer
  Peter Stensballe - Motorlære
  Thomas Hyldgård - Adventure

9. b - klasselokale: J
9. b - LOKALE J Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 F/K fys F/K fys SAM HIS MAT
9.00 - 9.45 SAM F/K fys MAT ENG GEO geo
10.00 - 10.45 GEO geo TYS DAN MAT TYS
10.45 - 11.30 DAN DAN REL DAN BIO bio
11.55 - 12.40 DAN ENG TYS DAN BIO bio
12.40 - 13.25 ENG MAT IDR hal MAD mad
MOT moto
MADES slø
LEK
DANS
ADV
IDR hal
DAN
13.30 - 14.15 REL MAT IDR hal HIS


  Lærere i 9. b:
  Anita Borup - Engelsk, dans, lektiecafé
  Carina Ejstrup Overgaard - Religion
  Helle Bruun - Madkundskab
  Jens Hahn Sigurðson - Materielt design
  Jess Østergaard - Matematik, biologi, fysik/kemi, adventure
  Kasper Gyldenløve - Tysk, idræt (også valgfag), adventure
  Lars Gundersborg Lauridsen - Geografi
  Peter Stensballe - Motorlære
  Thomas Hyldgård - Dansk, historie, samfundsfag, adventure, klasselærer

10. - klasselokale: X
10. kl. - LOKALE X Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 SAM MAT DAN DAN MAT
9.00 - 9.45 TYS MAT OBLEK DAN ENG
10.00 - 10.45 MAT SAM MAT ENG SAM
10.45 - 11.30 F/K fys DAN ENG TYS SAM
11.55 - 12.40 DAN TYS F/K fys MAT DAN
12.40 - 13.25 ENG PROG edb
BAND mus
DEBAT
MAD mad
LEK
BIL bil
F/K fys MAD mad
MOT moto
MADES slø
LEK
DANS
ADV
IDR hal
DAN
13.30 - 14.15 ENG    


  Lærere i 10. kl.:
  Anita Borup - Dans, lektiecafé (torsdag)
  Ann-Kirstine Rise - Engelsk
  Ann Wilquin - Tysk
  Benjamin Lybech - Debat, diskussion og demokrati
  Birgit Paulsen - Dansk, klasselærer
  Dan Skov Andersen - Matematik, fysik/kemi, lektiecafé (tirsdag)
  Helle Bruun - Madkundskab
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
  Jens Hahn Sigurðson - Programmering med Arduino, materielt design
  Jess Østergaard - Adventure
  Kasper Gyldenløve - Idræt, adventure
  Mikkel Pedersen - Skoleband
  Peter Stensballe - Motorlære
  Thomas Hyldgård - Obligatorisk lektiecafé, adventure