• Faglighed & fordybelse
  • Glade børn lærer mest
  • Udvikling i udlandet
  • 24-08-2018
    Afskedsreception Anne-Marie Guenec 14.30 - 17
  • 27-08-2018
    9. klasse - Studietur Berlin
  • 28-08-2018
    9. klasse - Studietur Berlin
  • 29-08-2018
    9. klasse - Studietur Berlin
  • 30-08-2018
    9. klasse - Studietur Berlin
  • 31-08-2018
    9. klasse - Studietur Berlin
  • 05-09-2018
    Besøg af Rotary Mariagerfjord 18 - 20
  • 11-09-2018
    8. klasse - Trafikinformatør 8 - 12
  • 12-09-2018
    7. klasse - Reformationsløb
  • 14-09-2018
    Idrætsdag
  • 18-09-2018
    8., 9., 10. klasse - Møde med EF Education - 9 - 10.30
  • 20-09-2018
    7b - Lommefilm
  • 25-09-2018
    0.-3. klasse - Hobro Biograf
  • 28-09-2018
    10. klasse - Teater
  • 28-09-2018
    By Night i Hobro 17.30 - 21
  • 02-10-2018
    Omfotografering 8.30 - 9.15
  • 03-10-2018
    8. klasse - Skills Survival Tradium
  • 08-10-2018
    10. klasse - Terminsprøve FP10 engelsk
  • 09-10-2018
    9. & 10. klasse - Terminsprøve FP9 & FP10 dansk
  • 10-10-2018
    9. & 10. klasse - Terminsprøve FP9 & FP10 matematik
  • 11-10-2018
    9. & 10. klasse - Terminsprøve FP9 & FP10 tysk
  • 12-10-2018
    TRIM dag
  • 25-10-2018
    Generalforsamling
  • 29-10-2018
    10. klasse - Studietur London
  • 30-10-2018
    10. klasse - Studietur London
  • 31-10-2018
    10. klasse - Studietur London
  • 01-11-2018
    10. klasse - Studietur London
  • 02-11-2018
    10. klasse - Studietur London
  • 03-11-2018
    0.-3. klasse - Åbent Hus 10 - 12
  • 06-11-2018
    4. klasse - Skørping Bio - Jeg er William
  • 09-11-2018
    8., 9., 10. klasse - Terminskarakterer
  • 19-11-2018
    9. klasse - Praktik
  • 19-11-2018
    10. klasse - Brobygning
  • 20-11-2018
    9. klasse - Praktik
  • 20-11-2018
    10. klasse - Brobygning
  • 21-11-2018
    9. klasse - Praktik
  • 21-11-2018
    10. klasse - Brobygning
  • 22-11-2018
    9. klasse - Praktik
  • 22-11-2018
    10. klasse - Brobygning
  • 23-11-2018
    9. klasse - Praktik
  • 23-11-2018
    10. klasse - Brobygning
  • 23-11-2018
    0. & 1. klasse - Bedsteforældredag med klasselærerne
  • 23-11-2018
    0.-2. klasse - Julefest 15.30 - 18
  • 23-11-2018
    3.-5. klasse - Julefest 17.30 - 20
  • 19-12-2018
    4. klasse - Julekoncert i Hobro
  • 20-12-2018
    Sidste skoledag før juleferien!
  • 20-12-2018
    7. klasse - Terminskarakterer
  • 07-01-2019
    10. klasse - OSO
  • 08-01-2019
    10. klasse - OSO
  • 09-01-2019
    10. klasse - OSO
  • 10-01-2019
    10. klasse - OSO
  • 11-01-2019
    10. klasse - OSO
  • 14-01-2019
    9. klasse - Projektuge
  • 15-01-2019
    9. klasse - Projektuge
  • 16-01-2019
    9. klasse - Projektuge
  • 17-01-2019
    9. klasse - Projektuge
  • 18-01-2019
    9. klasse - Projektuge
  • 21-01-2019
    9. klasse - Projektuge - fremlæggelse
  • 22-01-2019
    9. klasse - Projektuge - fremlæggelse
  • 29-01-2019
    10. klasse - Terminsprøve FP10 tysk
  • 17-05-2019
    Konfirmation i Vebbestrup Kirke
  • 19-05-2019
    Konfirmation i Vebbestrup Kirke