• Faglighed & fordybelse
  • Glade børn lærer mest
  • Udvikling i udlandet
Lærere og SFO-medarbejdere på Solhverv

Lærerne kan kontaktes via Skoleintra.

 

  • AB - Ani​ta Borup

     

    Klasselærer 1.B.

    Dansk, engelsk, tysk.

    Valgfag: Fransk.

  • AK - Ann-Kirstine Rise
     

    Klasselærer 8.A.

    Dansk, engelsk, musik, sprog og motorik.

    Valgfag: Kor.

    Læsevejleder

  • AP - Anna Østergaard Petersen
     

    Matematik, idræt.

    SFO.

  • AW - Ann Wilquin
     

    Klasselærer 9.B.

    Dansk, tysk religion.

    Valgfag: Madkundskab.

  • BL - Benjamin Lybech
     

    Klasselærer 4.B.

    Matematik, biologi, geografi,
    historie, natur/teknologi, idræt.

  • BP - Birgit Frost Paulsen
     

    Klasselærer 8.B.

    Dansk, engelsk.

    Skolevejleder. Se mere her.

  • CE - Carina Ejstrup Overgaard
     

    Klasselærer 9.A.

    Dansk, religion, historie, samfundsfag.

  • CM - Christina Mose Larsen
     

    Klasselærer 2.A.

    Dansk, religion, billedkunst, idræt.

    SFO.

  • CP - Charlotte Poulsen
     

  • DS - Dan Skov Andersen
     

    Matematik, fysik/kemi, geografi.

  • HB - Helle Bruun
     

    Klasselærer 5.B.

    Dansk, matematik, natur/teknologi,
    historie.

    Juniorklub: Madkundskab.

  • HD - Helle Danmark Andersen
     

    Klasselærer 1.A og 3.A.

    Dansk, billedkunst.

  • HH - Helle Hansen

    Klasselærer 0.B og 4.A.

    Dansk, matematik, idræt.

  • HL - Heidi Smedegaard Laustsen
     

    Matematik, biologi, geografi,
    natur/teknologi, religion, billedkunst.

    Valgfag: Billedkunst.

  • HW - Helle Wormslev
     

    Engelsk, historie, musik,
    sprog og motorik.

  • IS - Inger Margrethe Yde Sørensen
     

    Grøn lektion.

    Børnehaven.

  • JA - Jeanette Lykke Andersen
     

    På barsel indtil 1/11.

    Se i klasseskemaerne hvem der er vikar.

  • JKT - Jane Kjærsgard Thomsen
     

    Håndarbejde.

  • JS - Jens Hahn Sigurðson
     

    Sløjd.

    Valgfag: Programmering
    med Arduino.

    IT-ansvarlig.

  • JØ - Jess Østergaard
     

    Matematik, fysik/kemi, biologi,
    svømning.

  • KA - Kari Lykke Brøndum
     

    Klasselærer 2.B.

    Dansk.

    Leder, SFO og Børnehave.

  • KG - Kasper Gyldenløve
     

    Klasselærer 7.A.

    Dansk, tysk, geografi, idræt.

    Valgfag: Idræt, lektiecafé.

  • KJ - Katrine Nørgaard Jensen
     

    Klasselærer 6.A.

    Dansk, tysk, idræt, svømning.

    På barsel indtil 23/9.
    Stine Skinnerup Højgaard er vikar.

  • LE - Lone Elmer
     

    Klasselærer 7.B.

    Matematik, engelsk, historie.

  • LG - Lars Gundersborg Lauridsen
     

    Matematik, geografi, fysik/kemi,
    svømning.

    Elevcoach. Se mere her.

  • LL - Linette Lyngberg
     

    Klasselærer 0.A.

    Dansk, engelsk, religion, historie,
    idræt, svømning.

  • MF - Mette Kjærsgaard Fisker
     

    Klasselærer 5.A og 6.B.

    Dansk, religion, idræt, billedkunst.

  • MP - Mikkel Pedersen
     

    Klasselærer 7.C.

    Dansk, engelsk, biologi, historie,
    musik.

    Valgfag: Skoleband.

  • PN - Pia Nørregaard Kristensen
     

    Klasselærer 3.B.

    Dansk, matematik, historie,
    religion, samfundsfag.

  • PS - Peter Stensballe
     

    Valgfag: Motorlære.

    Pedel.

  • SH - Stine Skinnerup Højgaard
     

    Barselsvikar for Katrine indtil 23/9.

  • SN - Stephanie Herholdt Nøhr Nielsen

    Madkundskab.

    Børnehaven.

  • ST - Sille Guldbæk Thomsen


    Engelsk, religion, idræt.

  • TH - Thomas Hyldgaard
     

    Matematik, idræt, historie, samfundsfag.

    Valgfag: Adventure.

    Viceskoleleder fra 1/1-2020

  • TT - Tage Thulstrup
     

    Musik, idræt, sløjd, grøn lektion,
    håndværk og design.

    SFO.

  • FP - Flemming Petersen
     

    Støttelærer i matematik.

Vikarer

ATB - Astrid Thirup Bjørn
CMK - Carla Malou Kristensen

KM - Karoline Marie Sørensen

NC - Niels Riis Christiansen
SL - Susan Klemme Lybech