0. a - LOKALE B | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | DAN | DAN | MAT | IDR hal | MAT |
9.00 - 9.45 | DAN | MUS mus | BIL bil | IDR hal | SPMO |
10.00 - 10.45 | SPMO | MUS mus | DAN | DAN | DAN |
10.45 - 11.30 | SPMO | MAT | DAN | DAN | DAN |
11.55 - 12.40 | MAT | MAT | GRØN | REL |
Lærere i 0. a:
Anna Østergaard Petersen - Idræt
Christina Mose - Dansk, religion, sprog & motorik, grøn lektion - klasselærer
Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt
Pia Nørregaard Kristensen - Matematik
Sille Guldbæk Thomsen - Idræt
Sofus Føns - Musik
0. b - LOKALE A | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | DAN | DAN | MAT | IDR hal | MUS mus |
9.00 - 9.45 | DAN | DAN | SPMO | IDR hal | MUS mus |
10.00 - 10.45 | SPMO | REL | DAN | DAN | MAT |
10.45 - 11.30 | SPMO | BIL bil | DAN | DAN | MAT |
11.55 - 12.40 | MAT | MAT | GRØN | MAT b |
Lærere i 0. b:
Anna Østergaard Petersen - Idræt
Christina Mose - Grøn lektion
Helle Hansen - Matematik
Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt
Sille Guldbæk Thomsen - Dansk, religion, billedkunst, idræt - klasselærer
Sofus Føns - Musik
1. a - LOKALE D | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | DAN | BIL bil | MAT | IDR hal | ENG |
9.00 - 9.45 | DAN | BIL bil | DAN c | IDR hal | DAN c |
10.00 - 10.45 | MAT | MAT | DAN c | MAT c | DAN |
10.45 - 11.30 | MUS mus | DAN | REL | DAN | DAN |
11.55 - 12.40 | MUS mus | DAN | KOR sal | GRØN | MAT |
Lærere i 1. a:
Ann-Kirstine Rise - Engelsk, musik, kor (kontakt)
Anna Østergaard Petersen - Grøn lektion
Helle Danmark - Dansk, matematik, billedkunst - klasselærer
Mikkel Ladefoged Assmann - Religion, idræt
Pia Nørregaard Kristensen - Dansk (c), matematik (c)
Sille Guldbæk Thomsen - Idræt
1. b - LOKALE C | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | DAN | BIL bil | MAT d | IDR hal | ENG d |
9.00 - 9.45 | MAT | BIL bil | DAN | IDR hal | DAN |
10.00 - 10.45 | DAN | MAT | DAN | MAT | DAN |
10.45 - 11.30 | MUS mus | DAN d | REL d | DAN d | DAN |
11.55 - 12.40 | MUS mus | DAN d | KOR sal | GRØN | MAT d |
Lærere i 1. b:
Ann-Kirstine Rise - Engelsk, musik, kor (kontakt)
Anna Østergaard Petersen - Grøn lektion, idræt
Helle Danmark - Dansk (d), matematik (d), billedkunst
Mikkel Ladefoged Assmann - Religion, idræt
Pia Nørregaard Kristensen - Dansk, matematik - klasselærer
Sille Guldbæk Thomsen - Idræt
2. a - LOKALE F | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | MAT | MAT | IDR hal | MUS mus | BIL bil |
9.00 - 9.45 | DAN | MAT | IDR hal | MUS mus | BIL bil |
10.00 - 10.45 | DAN | ENG | DAN | MAT | MAT |
10.45 - 11.30 | REL | DAN | DAN | DAN | DAN |
11.55 - 12.40 | DAN | DAN | KOR sal | GRØN | DAN |
Lærere i 2. a:
Ann-Kirstine Rise - Kor (kontakt)
Anna Østergaard Petersen - Matematik, billedkunst
Lasse Borgquist - Musik
Linette Lyngberg - Dansk, engelsk, religion, idræt - klasselærer
Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt
Tage Thulstrup - Grøn lektion
2. b - LOKALE E | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | BIL bil | ENG | IDR hal | DAN | DAN |
9.00 - 9.45 | BIL bil | DAN | IDR hal | DAN | DAN |
10.00 - 10.45 | DAN | DAN | DAN | REL | MUS mus |
10.45 - 11.30 | DAN | MAT | DAN | MAT | MUS mus |
11.55 - 12.40 | MAT | MAT | KOR sal | GRØN | MAT |
Lærere i 2. b:
Ann-Kirstine Rise - Kor (kontakt)
Helle Bruun - Matematik
Helle Hansen - Dansk, engelsk - klasselærer
Linette Lyngberg - Idræt
Mikkel Ladefoged Assmann - Religion, idræt
Susanne Mohr Christensen - Billedkunst
Tage Thulstrup - Musik, grøn lektion
3. a - LOKALE V1 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | REL | MAT | ENG | DAN | DAN |
9.00 - 9.45 | MUS mus | HIS | DAN | DAN | DAN |
10.00 - 10.45 | MUS mus | N/T | DAN | DAN | IDR hal |
10.45 - 11.30 | MAT | N/T | MAT | MAT | IDR hal |
11.55 - 12.40 | DAN | ENG | KOR sal | BIL bil | MAT |
12.40 - 13.25 | DAN | DAN | BIL bil |
Lærere i 3. a:
Ann-Kirstine Rise - Kor (kontakt)
Bjørg Højgaard Sørensen - Natur/teknologi, religion
Helle Danmark - Dansk, billedkunst - klasselærer
Lasse Borgquist - Engelsk, musik
Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt
Pia Nørregaard Kristensen - Matematik, historie
Sille Guldbæk Thomsen - Idræt
3. b - LOKALE V1 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | ENG | MAT | DAN | BIL bil | ENG |
9.00 - 9.45 | HIS | DAN | DAN | BIL bil | MAT |
10.00 - 10.45 | MAT | DAN | REL | MAT | IDR hal |
10.45 - 11.30 | DAN | MUS mus | MAT | DAN | IDR hal |
11.55 - 12.40 | DAN | MUS mus | KOR sal | N/T | DAN |
12.40 - 13.25 | DAN | N/T | DAN |
Lærere i 3. b:
Ann-Kirstine Rise - Kor (kontakt)
Bjørg Højgaard Sørensen - Natur/teknologi, historie
Heidi Smedegaard Laustsen - Matematik, religion, billedkunst
Line Fredslund Andersen - Dansk, engelsk - klasselærer
Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt
Sille Guldbæk Thomsen - Idræt
Tage Thulstrup - Musik
4. a - LOKALE N4 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | ENG | DAN | MAT | ENG | DAN |
9.00 - 9.45 | MAT | DAN | REL | ENG | DAN |
10.00 - 10.45 | MAT | IDR hal | N/T | BIL bil | HIS |
10.45 - 11.30 | DAN | IDR hal | N/T | BIL bil | MAT |
11.55 - 12.40 | DAN | MAT | DAN | HÅND | DAN |
12.40 - 13.25 | MUS mus | KOR sal JuK mad |
HÅND | SVØ svø | |
13.30 - 14.15 | MUS mus | SVØ svø |
Lærere i 4. a:
Andreas Hvid - Religion
Anna Østergaard Petersen - Matematik, idræt
Bjørg Højgaard Sørensen - Natur/teknologi, historie
Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
Jess Østergaard - Svømning
Helle Bruun - JuniorKlub
Helle Storgaard Wormslev - Kor
Kari Lykke Brøndum - Svømning
Lasse Borgquist - Musik
Linette Lyngberg - Engelsk
Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt, JuniorKlub
Mette Fisker - Dansk - klasselærer
Susanne Mohr Christensen - Billedkunst
Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
4. b - LOKALE N3 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | DAN | DAN | DAN | N/T | DAN |
9.00 - 9.45 | HÅND | DAN | DAN | N/T | DAN |
10.00 - 10.45 | HÅND | IDR hal | MUS mus | DAN | MAT |
10.45 - 11.30 | HIS | IDR hal | MUS mus | MAT | REL |
11.55 - 12.40 | MAT | MAT | MAT | ENG | ENG |
12.40 - 13.25 | ENG | BIL bil | KOR sal JuK mad |
SVØ svø | |
13.30 - 14.15 | BIL bil | SVØ svø |
Lærere i 4. b:
Aksel Bekker Michelsen - Engelsk, historie
Ann-Kirstine Rise - Kor (kontakt)
Anna Østergaard Petersen - Idræt
Benjamin Lybech - Matematik
Helle Bruun - Dansk, natur/teknologi, religion, JuniorKlub - klasselærer
Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
Jess Østergaard - Svømning
Kari Lykke Brøndum - Svømning
Lasse Borgquist - Musik
Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt, JuniorKlub
Susanne Mohr Christensen - Billedkunst
Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
5. a - LOKALE N2 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | HIS | HÅND SLØJD slø |
DAN | DAN | IDR hal |
9.00 - 9.45 | DAN | MAT | DAN | IDR hal | |
10.00 - 10.45 | DAN | MAT | BIL bil | REL | DAN |
10.45 - 11.30 | ENG | DAN | BIL bil | ENG | DAN |
11.55 - 12.40 | MAT | TYS | TYS | MAT | MUS mus |
12.40 - 13.25 | N/T | SVØ svø | KOR sal JuK mad |
MAT | MUS mus |
13.30 - 14.15 | SVØ svø | ENG |
Lærere i 5. a:
Ann-Kirstine Rise - Kor (kontakt)
Helle Bruun - JuniorKlub
Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
Kasper Gyldenløve - Tysk
Katrine Nørgaard Jensen - Svømning
Lasse Borgquist - Matematik, engelsk, natur/teknologi, historie, religion, musik - klasselærer
Lasse Lind - Svømning
Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt, JuniorKlub
Mette Fisker - Dansk, billedkunst
Sille Guldbæk Thomsen - Idræt, JuniorKlub
Tage Thulstrup - Sløjd
5. b - LOKALE N1 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | TYS | SLØJD slø HÅND |
N/T bio | DAN | IDR hal |
9.00 - 9.45 | DAN | N/T bio | DAN | IDR hal | |
10.00 - 10.45 | DAN | MAT | DAN | ENG | ENG |
10.45 - 11.30 | MAT | TYS | DAN | MUS mus | MAT |
11.55 - 12.40 | MAT | DAN | HIS | MUS mus | BIL bil |
12.40 - 13.25 | ENG | SVØ svø | KOR sal JuK mad |
REL | BIL bil |
13.30 - 14.15 | SVØ svø | MAT | DAN |
Lærere i 5. b:
Ann-Kirstine Rise - Kor (kontakt)
Heidi Smedegaard Laustsen - Matematik, natur/teknologi, historie, religion, billedkunst - klasselærer
Helle Bruun - JuniorKlub
Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
Kasper Gyldenløve - Tysk
Katrine Nørgaard Jensen - Svømning
Lasse Lind - Svømning
Line Fredslund Andersen - Dansk
Linette Lyngberg - Engelsk
Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt, JuniorKlub
Mikkel Pedersen - Musik
Sille Guldbæk Thomsen - Idræt, JuniorKlub
Tage Thulstrup - Sløjd
6. a - LOKALE N8 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | IDR hal | BIO bio | REL | HIS | SLØ slø |
9.00 - 9.45 | IDR hal | BIO bio | DAN | HIS | SLØ slø |
10.00 - 10.45 | MAT | MAT | MAD mad | DAN | MAT |
10.45 - 11.30 | MAT | GEO | MAD mad | DAN | TYS |
11.55 - 12.40 | ENG | GEO | MAD mad | MAT | DAN |
12.40 - 13.25 | DAN | DAN | KOR sal JuK mad |
ENG | DAN |
13.30 - 14.15 | TYS | DAN | ENG |
Lærere i 6. a:
Aksel Bekker Michelsen - Engelsk
Ann-Kirstine Rise - Kor (kontakt)
Ann Wilquin - Tysk
Benjamin Lybech - Idræt
Bjørg Højgaard Sørensen - Biologi
Carina Ejstrup Overgaard - Historie, religion
Dan Skov Andersen - Geografi
Helle Bruun - Matematik, madkundskab, JuniorKlub madkundskab
Helle Hansen - Dansk, idræt - klasselærer
Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
Tage Thulstrup - Sløjd
6. b - LOKALE N9 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | IDR hal | MAT | GEO | HIS | TYS |
9.00 - 9.45 | IDR hal | MAT | GEO | HIS | MAD mad |
10.00 - 10.45 | TYS | REL | DAN | ENG | MAD mad |
10.45 - 11.30 | MAT | DAN | MAT | DAN | MAD mad |
11.55 - 12.40 | DAN | DAN | ENG | DAN | DAN |
12.40 - 13.25 | DAN | SLØ slø | KOR sal JuK mad |
MAT | BIO bio |
13.30 - 14.15 | ENG | SLØ slø | BIO bio |
Lærere i 6. b:
Andreas Hvid - Religion
Ann-Kirstine Rise - Kor (kontakt)
Ann Wilquin - Dansk, tysk
Benjamin Lybech - Matematik, biologi, idræt - klasselærer
Dan Skov Andersen - Geografi
Helle Bruun - JuniorKlub madkundskab
Helle Hansen - Idræt
Line Fredslund Andersen - Engelsk, madkundskab
Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
Pia Nørregaard Kristensen - Historie
Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
Tage Thulstrup - Sløjd
7. a - LOKALE N5 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | DAN | DAN | DAN | TYS | TYS |
9.00 - 9.45 | GEO | TYS | DAN | ENG | MAT |
10.00 - 10.45 | GEO | ENG | MAT | IDR 1 hal VALG 2 |
ENG |
10.45 - 11.30 | BIO bio | MAT | HIS | DAN | |
11.55 - 12.40 | BIO bio | MAT | HIS | MAT | DAN |
12.40 - 13.25 | IDR 2 hal VALG 1 |
F/K fys | KONF | DAN | |
13.30 - 14.15 | F/K fys | DAN |
Lærere i 7. a:
Aksel Bekker Michelsen - Geografi
Andreas Hvid - Historie
Ann-Kirstine Rise - Dansk, engelsk - klasselærer
Bjørg Højgaard Sørensen - Biologi
Jess Østergaard - Fysik/kemi
Kasper Gyldenløve - Tysk
Lasse Lind - Matematik, idræt
Mette Fisker - Idræt
Valgfag:
Bjørg Højgaard Sørensen - Madkundskab (mandag, torsdag)
Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst (mandag)
Tage Thulstrup - Håndværk & Design (torsdag)
7. b - LOKALE N6 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | DAN | F/K fys | DAN | HIS | BIO bio |
9.00 - 9.45 | ENG | F/K fys | DAN | HIS | BIO bio |
10.00 - 10.45 | GEO | TYS | MAT | IDR 1 hal VALG 2 |
DAN |
10.45 - 11.30 | GEO | MAT | TYS | ENG | |
11.55 - 12.40 | TYS | MAT | ENG | MAT | MAT |
12.40 - 13.25 | IDR 2 hal VALG 1 |
DAN | KONF | DAN | |
13.30 - 14.15 | DAN | DAN |
Lærere i 7. b:
Ann Wilquin - Dansk - klasselærer
Bjørg Højgaard Sørensen - Historie, biologi
Dan Skov Andersen - Fysik/kemi
Jess Østergaard - Matematik
Kasper Gyldenløve - Tysk
Lasse Lind - Idræt
Mette Fisker - Idræt
Mikkel Pedersen - Engelsk
Valgfag:
Bjørg Højgaard Sørensen - Madkundskab (mandag, torsdag)
Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst (mandag)
Tage Thulstrup - Håndværk & Design (torsdag)
7. c - LOKALE N7 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | TYS | DAN | DAN | F/K fys | DAN |
9.00 - 9.45 | DAN | DAN | DAN | F/K fys | TYS |
10.00 - 10.45 | MAT | GEO | MAT | IDR 1 hal VALG 2 |
HIS |
10.45 - 11.30 | GEO | MAT | ENG | HIS | |
11.55 - 12.40 | ENG | MAT | TYS | MAT | ENG |
12.40 - 13.25 | IDR 2 hal VALG 1 |
BIO bio | KONF | DAN | |
13.30 - 14.15 | BIO bio | DAN |
Lærere i 7. c:
Aksel Bekker Michelsen - Geografi
Andreas Hvid - Matematik, historie - klasselærer
Bjørg Højgaard Sørensen - Biologi
Dan Skov Andersen - Fysik/kemi
Katrine Nørgaard Jensen - Dansk, tysk
Lasse Lind - Idræt
Mette Fisker - Idræt
Mikkel Pedersen - Engelsk
Valgfag:
Bjørg Højgaard Sørensen - Madkundskab (mandag, torsdag)
Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst (mandag)
Tage Thulstrup - Håndværk & Design (torsdag)
8. a - LOKALE Z | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | MAT | ENG | TYS | HIS | DAN |
9.00 - 9.45 | MAT | ENG | MAT | HIS | DAN |
10.00 - 10.45 | F/K | MAT | DAN | GEO | MAT |
10.45 - 11.30 | F/K | DAN | DAN | GEO | BIO bio |
11.55 - 12.40 | REL | DAN | ENG | DAN | BIO bio |
12.40 - 13.25 | SAM | VALG | IDR1 VALG2 |
TYS | IDR2 VALG1 |
13.30 - 14.15 | SAM | TYS |
Lærere i 8. a:
Aksel Bekker Michelsen - Geografi
Andreas Hvid - Tysk
Benjamin Lybech - Historie, samfundsfag, biologi
Carina Ejstrup Overgaard - Dansk, religion - klasselærer
Jess Østergaard - Matematik, fysik/kemi
Lasse Lind - Idræt
Linette Lyngberg - Engelsk
Mette Fisker - Idræt
Valgfag:
Benjamin Lybech - Debat (tirsdag)
Dan Skov Andersen - Lektiecafé (tirsdag, forår)
Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst (onsdag)
Helle Bruun - Madkundskab (fredag)
Line Fredslund Andersen - Madkundskab (onsdag)
Mikkel Pedersen - Adventure (tirsdag), musik (onsdag)
Pia Nørregaard Kristensen - Lektiecafé (tirsdag, efterår)
Tage Thulstrup - Håndværk & Design (fredag)
Thomas Hyldgård - Adventure (tirsdag)
8. b - lokale GEO (Nord) | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | MAT | ENG | GEO | DAN | SAM |
9.00 - 9.45 | MAT | ENG | GEO | TYS | SAM |
10.00 - 10.45 | DAN | MAT | DAN | MAT | MAT |
10.45 - 11.30 | REL | DAN | DAN | BIO bio | DAN |
11.55 - 12.40 | HIS | DAN | ENG | BIO bio | TYS |
12.40 - 13.25 | HIS | VALG1 | IDR1 hal VALG 2 |
F/K fys | IDR2 hal VALG1 |
13.30 - 14.15 | TYS | F/K fys |
Lærere i 8. b:
Aksel Bekker Michelsen - Geografi
Andreas Hvid - Tysk, historie, samfundsfag, religion
Birgit Frost Paulsen - Dansk
Dan Skov Andersen - Matematik, fysik/kemi - klasselærer
Heidi Smedegaard Laustsen - Biologi
Lasse Borgquist - Engelsk
Lasse Lind - Idræt
Mette Fisker - Idræt
Valgfag:
Benjamin Lybech - Debat (tirsdag)
Dan Skov Andersen - Lektiecafé (tirsdag, forår)
Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst (onsdag)
Helle Bruun - Madkundskab (fredag)
Line Fredslund Andersen - Madkundskab (onsdag)
Mikkel Pedersen - Adventure (tirsdag), musik (onsdag)
Pia Nørregaard Kristensen - Lektiecafé (tirsdag, efterår)
Tage Thulstrup - Håndværk & Design (fredag)
Thomas Hyldgård - Adventure (tirsdag)
8. c - LOKALE I | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | SAM | ENG | MAT | REL | F/K fys |
9.00 - 9.45 | SAM | ENG | MAT | MAT | F/K fys |
10.00 - 10.45 | DAN | TYS | DAN | HIS | MAT |
10.45 - 11.30 | TYS | DAN | DAN | HIS | TYS |
11.55 - 12.40 | MAT | DAN | ENG | DAN | DAN |
12.40 - 13.25 | GEO | VALG | IDR 1 hal VALG 2 |
BIO bio | IDR 2 hal VALG 1 |
13.30 - 14.15 | GEO | BIO bio |
Lærere i 8. c:
Andreas Hvid - Historie, samfundsfag, religion
Dan Skov Andersen - Fysik/kemi, geografi
Katrine Nørgaard Jensen - Dansk, tysk - klasselærer
Lasse Lind - Matematik, idræt
Mette Fisker - Idræt
Mikkel Pedersen - Biologi
Valgfag:
Benjamin Lybech - Debat (tirsdag)
Dan Skov Andersen - Lektiecafé (tirsdag, forår)
Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst (onsdag)
Helle Bruun - Madkundskab (fredag)
Line Fredslund Andersen - Madkundskab (onsdag)
Mikkel Pedersen - Adventure (tirsdag), musik (onsdag)
Pia Nørregaard Kristensen - Lektiecafé (tirsdag, efterår)
Tage Thulstrup - Håndværk & Design (fredag)
Thomas Hyldgård - Adventure (tirsdag)
9. a - LOKALE Y | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | F/K fys | MAT | DAN | ENG | ENG |
9.00 - 9.45 | TYS | MAT | DAN | DAN | DAN |
10.00 - 10.45 | DAN | BIO bio | GEO | DAN | TYS |
10.45 - 11.30 | DAN | BIO bio | GEO | TYS | REL |
11.55 - 12.40 | MAT | ENG | MAT | MAT | REL |
12.40 - 13.25 | SAM | IDR 1 sal VALG 2 |
F/K fys | IDR 2 sal VALG 1 |
HIS |
13.30 - 14.15 | SAM | F/K fys | HIS |
Lærere i 9. a:
Benjaming Lybech - Biologi
Bjørg Højgaard Sørensen - Fysik/kemi
Dan Skov Andersen - Geografi
Kasper Gyldenløve - Dansk, tysk, idræt - klasselærer
Lasse Lind - Religion
Linette Lyngberg - Idræt
Mikkel Pedersen - Engelsk
Peter Hansen - Matematik
Pia Nørregaard Kristensen - Historie, samfundsfag
Valgfag:
Benjamin Lybech - Debat
Dan Skov Andersen - Lektiecafé (forår)
Mikkel Pedersen - Adventure
Pia Nørregaard Kristensen - Lektiecafé (efterår)
Thomas Hyldgård - Adventure
9. b - LOKALE J | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | BIO bio | MAT | DAN | ENG | MAT |
9.00 - 9.45 | BIO bio | MAT | DAN | DAN | TYS |
10.00 - 10.45 | ENG | DAN | F/K fys | DAN | HIS |
10.45 - 11.30 | TYS | DAN | TYS | GEO | HIS |
11.55 - 12.40 | MAT | DAN | MAT | GEO | F/K fys |
12.40 - 13.25 | SAM | IDR 1 hal VALG 2 |
REL | IDR 2 hal VALG 1 |
F/K fys |
13.30 - 14.15 | SAM | REL | ENG |
Lærere i 9. b:
Ann-Kirstine Rise - Engelsk
Ann Wilquin - Tysk
Birgit Frost Paulsen - Dansk
Carina Ejstrup Overgaard - Samfundsfag, historie, religion
Dan Skov Andersen - Fysik/kemi, geografi
Heidi Smedegaard Laustsen - Biologi
Kasper Gyldenløve - Idræt
Linette Lyngberg - Idræt
Thomas Hyldgård - Matematik - klasselærer
Valgfag:
Benjamin Lybech - Debat
Dan Skov Andersen - Lektiecafé (forår)
Mikkel Pedersen - Adventure
Pia Nørregaard Kristensen - Lektiecafé (efterår)
Thomas Hyldgård - Adventure
9. c - LOKALE X | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | REL | MAT | DAN | ENG | ENG |
9.00 - 9.45 | REL | MAT | DAN | DAN | HIS |
10.00 - 10.45 | SAM | DAN | TYS | DAN | HIS |
10.45 - 11.30 | SAM | GEO | ENG | F/K fys | MAT |
11.55 - 12.40 | MAT | GEO | MAT | TYS | TYS |
12.40 - 13.25 | F/K fys | IDR 1 hal VALG 2 |
BIO bio | IDR 2 hal VALG 1 |
DAN |
13.30 - 14.15 | F/K fys | BIO bio | DAN |
Lærere i 9. c:
Carina Ejstrup Overgaard - Religion
Dan Skov Andersen - Geografi
Jess Østergaard - Matematik, fysik/kemi, biologi
Kasper Gyldenløve - Tysk, idræt
Lasse Lind - Engelsk
Linette Lyngberg - Idræt
Mikkel Pedersen - Dansk, historie, samfundsfag - klasselærer
Valgfag:
Benjamin Lybech - Debat
Dan Skov Andersen - Lektiecafé (forår)
Mikkel Pedersen - Adventure
Pia Nørregaard Kristensen - Lektiecafé (efterår)
Thomas Hyldgård - Adventure