• Faglighed & fordybelse
  • Glade børn lærer mest
  • Udvikling i udlandet

Skoleskemaer 2022/23

Bemærk: Geo, bio, fys er de nye lokaler i Science-bygningen, n/t er det "gamle" biologilokale på Nord.

 

0. a - klasselokale: B
0. a - LOKALE B Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 MAT BIL bil DAN MOT IDR hal
9.00 - 9.45 DAN DAN MAT REL IDR hal
10.00 - 10.45 DAN DAN MOT a MAT MAT
10.45 - 11.30 MUS mus DAN MOT a DAN a DAN
11.55 - 12.40 MUS mus MAT   GRØN DAN


  Lærere i 0. a:
  Helle Danmark - Matematik, billedkunst
  Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt
  Pia Nørregaard Kristensen - Dansk, motorik - klasselærer
  Sille Guldbæk Thomsen - Religion, motorik, idræt, grøn lektion 
  Tage Thulstrup - Musik

0. b - klasselokale: A
0. b - LOKALE A Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN BIL bil DAN b MOT b IDR hal
9.00 - 9.45 DAN MAT MAT b REL b IDR hal
10.00 - 10.45 MAT DAN MOT MAT MAT b
10.45 - 11.30 MUS mus DAN MOT DAN DAN
11.55 - 12.40 MUS mus DAN   GRØN b MAT


  Lærere i 0. b:
  Helle Danmark - Matematik, billedkunst
  Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt
  Pia Nørregaard Kristensen - Dansk, motorik
  Sille Guldbæk Thomsen - Dansk, religion, idræt, motorik, grøn lektion - klasselærer
  Tage Thulstrup - Musik

1. a. - klasselokale: D
1. a - LOKALE D Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN IDR hal MUS mus REL MAT
9.00 - 9.45 DAN IDR hal MUS mus MAT MAT
10.00 - 10.45 BIL bil DAN DAN DAN DAN
10.45 - 11.30 BIL bil ENG DAN DAN DAN
11.55 - 12.40 MAT MAT KOR sal GRØN DAN


  Lærere i 1. a:
  Anna Østergaard Petersen - Grøn lektion
  Christina Mose Larsen - Dansk, religion, billedkunst, idræt - klasselærer
  Mikkel Ladefoged Assmann - Engelsk
  Pia Nørregaard Kristensen - Matematik
  Sille Guldbæk Thomsen - Idræt
  Tage Thulstrup - Musik

1. b - klasselokale: C
1. b - LOKALE  C Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN IDR hal BIL bil DAN DAN
9.00 - 9.45 DAN IDR hal BIL bil DAN DAN
10.00 - 10.45 ENG DAN DAN REL MAT
10.45 - 11.30 MAT DAN DAN MAT MUS mus
11.55 - 12.40 MAT MAT KOR sal GRØN d MUS mus


  Lærere i 1. b:
  Anna Østergaard Petersen - Grøn lektion
  Helle Hansen - Dansk, engelsk - klasselærer
  Mikkel Ladefoged Assmann - Matematik
  Sille Guldbæk Thomsen - Religion, billedkunst, idræt
  Tage Thulstrup - Musik

2. a - klasselokale: F
2. a - LOKALE F Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 MAT IDR hal REL DAN DAN
9.00 - 9.45 MUS mus IDR hal MAT DAN DAN
10.00 - 10.45 MUS mus DAN DAN MAT MAT
10.45 - 11.30 DAN DAN DAN MAT BIL bil
11.55 - 12.40 DAN ENG KOR sal GRØN BIL bil


  Lærere i 2. a:
  Aksel Bekker Michelsen - Engelsk, religion, idræt
  Helle Danmark - Dansk, billedkunst - klasselærer
  Lasse Borgquist - Musik
  Pia Nørregaard Kristensen - Matematik
  Tage Thulstrup - Grøn lektion

3. a - klasselokale: Vesterled V1
3. a - LOKALE V1 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 N/T n/t MUS mus HIS DAN MAT
9.00 - 9.45 N/T n/t ENG REL DAN DAN
10.00 - 10.45 ENG DAN DAN MAT DAN
10.45 - 11.30 MAT MAT DAN MAT IDR hal
11.55 - 12.40 DAN BIL bil KOR sal MUS mus IDR hal
12.40 - 13.25 DAN BIL bil     DAN


  Lærere i 3. a:
  Aksel Bekker Michelsen - Natur/teknologi
  Anna Østergaard Petersen - Matematik
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
  Helle Hansen - Idræt
  Lasse Borgquist - Musik
  Linette Lyngberg - Dansk, engelsk, historie, religion - klasselærer
  Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt

3. b - klasselokale: Vesterled V2
3. b - LOKALE V2 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 BIL bil DAN DAN N/T n/t MAT
9.00 - 9.45 BIL bil DAN DAN N/T n/t MAT
10.00 - 10.45 MAT MAT MUS mus DAN ENG
10.45 - 11.30 DAN HIS MUS mus DAN IDR hal
11.55 - 12.40 DAN DAN KOR sal MAT IDR hal
12.40 - 13.25 REL ENG     DAN


  Lærere i 3. b:
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
  Helle Bruun - Matematik, historie, natur/teknologi
  Helle Hansen - Dansk, engelsk, religion, idræt - klasselærer
  Tage Thulstrup - Musik

4. a - klasselokale N4
4. a - LOKALE N4 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN HÅND ENG IDR hal BIL bil
9.00 - 9.45 DAN HÅND HIS IDR hal BIL bil
10.00 - 10.45 REL GEO DAN ENG MAT
10.45 - 11.30 ENG MAT DAN MAT DAN
11.55 - 12.40 MAT DAN MAT BIO n/t DAN
12.40 - 13.25   SVØ svø KOR sal
JuK
DAN MUS mus
13.30 - 14.15     MUS mus


  Lærere i 4. a:
  Aksel Bekker Michelsen - Historie, geografi
  Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
  Jess Østergaard - Matematik, idræt
  Lasse Borgquist - Engelsk, musik
  Mikkel Ladefoged Assmann - Svømning, JuniorKlub
  Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
  Stine Højgaard Haslund - Dansk, biologi, religion, idræt, svømning
  Susanne Mohr Christensen - Billedkunst

4. b - klasselokale: N3
4. b - LOKALE N3 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN DAN ENG IDR hal ENG
9.00 - 9.45 DAN ENG REL IDR hal N/T n/t
10.00 - 10.45 HIS MAT MAT HÅND N/T n/t
10.45 - 11.30 MAT MUS mus DAN HÅND MAT
11.55 - 12.40 BIL bil MUS mus DAN MAT DAN
12.40 - 13.25 BIL bil SVØ svø KOR sal
JuK
DAN  
13.30 - 14.15   DAN  


  Lærere i 4. b:
  Heidi Smedegaard Laustsen - Matematik, natur/teknologi, billedkunst
  Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
  Jess Østergaard - Idræt
  Line Fredslund Andersen - Dansk, engelsk - klasselærer
  Mette Fisker - Religion
  Mikkel Ladefoged Assmann - Svømning, JuniorKlub
  Mikkel Pedersen - Historie, musik
  Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
  Stine Højgaard Haslund - Idræt, svømning
  Susanne Mohr Christensen - Billedkunst

5. a - klasselokale: N2
5. a - LOKALE N2 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN MAT N/T n/t BIL bil. TYS
9.00 - 9.45 HÅND
SLØJD
MUS mus N/T n/t BIL bil MAT
10.00 - 10.45 MUS mus DAN DAN MAT
10.45 - 11.30 ENG DAN DAN DAN ENG
11.55 - 12.40 IDR hal DAN REL ENG DAN
12.40 - 13.25 IDR hal TYS KOR sal
JuK
MAT SVØ svø
13.30 - 14.15 MAT   HIS


  Lærere i 5. a:
  Ann Wilquin - Tysk
  Anna Østergaard Petersen - Matematik, idræt
  Benjamin Lybech - Idræt
  Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
  Jess Østergaard - Svømning
  Katrine Nørgaard Jensen - Svømning
  Lasse Borgquist - Musik
  Linette Lyngberg - Engelsk
  Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
  Mette Fisker - Dansk, religion, billedkunst - klasselærer
  Sille Guldbæk Thomsen - Idræt, JuniorKlub
  Stine Højgaard Haslund - Historie, natur/teknologi
  Tage Thulstrup - Sløjd

5. b - klasselokale: N1
5. b - LOKALE N1 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 HIS MAT ENG MAT MAT
9.00 - 9.45 HÅND
SLØJD
BIL bil TYS MAT TYS
10.00 - 10.45 BIL bil DAN MUS mus DAN
10.45 - 11.30 DAN ENG DAN MUS mus N/T n/t
11.55 - 12.40 IDR hal DAN REL ENG N/T n/t
12.40 - 13.25 IDR hal DAN KOR sal
JuK
DAN SVØ svø
13.30 - 14.15 MAT   MAT


  Lærere i 5. b:
  Ann Wilquin - Engelsk, tysk
  Benjamin Lybech - Matematik, idræt
  Helle Bruun - Dansk, historie, natur/teknologi, religion - klasselærer
  Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
  Jess Østergaard - Svømning
  Katrine Nørgaard Jensen - Svømning
  Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt, JuniorKlub
  Mikkel Pedersen - Musik
  Sille Guldbæk Thomsen - Idræt, JuniorKlub
  Susanne Mohr Christensen - Billedkunst
  Tage Thulstrup - Sløjd

6. a - klasselokale: N8
6. a - LOKALE N8 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 IDR hal REL DAN MAT SLØJD
9.00 - 9.45 IDR hal DAN MAT ENG SLØJD
10.00 - 10.45 DAN DAN ENG BIO n/t GEO
10.45 - 11.30 DAN ENG HIS BIO n/t TYS
11.55 - 12.40 MAD mad GEO HIS DAN MAT
12.40 - 13.25 MAT KOR sal
JuK
TYS DAN
13.30 - 14.15 MAT   DAN


  Lærere i 6. a:
  Ann Wilquin - Tysk
  Benjamin Lybech - Geografi, biologi
  Carina Ejstrup Overgaard - Historie
  Helle Bruun - Madkundskab
  Lasse Borgquist - Matematik, engelsk - klasselærer
  Linette Lyngberg - Idræt
  Mette Fisker - Dansk, religion
  Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
  Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
  Tage Thulstrup - Sløjd

6. b - klasselokale: N9
6. b - LOKALE N9 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 IDR hal ENG MAT MAT ENG
9.00 - 9.45 IDR hal GEO DAN MAT MAD mad
10.00 - 10.45 MAT GEO DAN ENG
10.45 - 11.30 TYS MAT HIS DAN
11.55 - 12.40 DAN DAN HIS DAN REL
12.40 - 13.25 SLØJD TYS KOR sal
JuK
BIO n/t DAN
13.30 - 14.15 SLØJD   BIO n/t DAN


  Lærere i 6. b:
  Heidi Smedegaard Laustsen - Matematik, biologi, religion - klasselærer
  Kasper Gyldenløve - Tysk
  Line Fredslund Andersen - Dansk, madkundskab
  Linette Lyngberg - Engelsk, idræt
  Mikkel Ladefoged Assmann - Geografi, idræt, JuniorKlub
  Pia Nørregaard Kristensen - Historie
  Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
  Tage Thulstrup - Sløjd

7. a - klasselokale: N5
7. a - LOKALE N5 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 F/K fys TYS DAN MAT DAN
9.00 - 9.45 F/K fys DAN DAN ENG DAN
10.00 - 10.45 BIO bio IDR 2 hal
VALG 1
TYS IDR 1 hal
VALG 2
GEO geo
10.45 - 11.30 BIO bio MAT MAT
11.55 - 12.40 DAN ENG MAT TYS ENG
12.40 - 13.25 GEO geo HIS KONF DAN  
13.30 - 14.15 MAT HIS DAN  


  Lærere i 7. a:
  Ann Wilquin - Engelsk
  Benjamin Lybech - Biologi
  Dan Skov Andersen - Matematik, fysik/kemi, geografi
  Kasper Gyldenløve - Dansk, idræt - klasselærer
  Pia Nørregaard Kristensen - Tysk, historie
  Stine Højgaard Haslund - Idræt

  Valgfag:
  Følger senest torsdag 23/6.

7. b - klasselokale: N6
7. b - LOKALE N6 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 ENG DAN DAN DAN DAN
9.00 - 9.45 DAN MAT DAN DAN DAN
10.00 - 10.45 GEO IDR 2 hal
VALG 1
GEO geo IDR 1 hal
VALG 2
TYS
10.45 - 11.30 MAT MAT F/K fys
11.55 - 12.40 HIS ENG MAT MAT F/K fys
12.40 - 13.25 HIS BIO bio KONF ENG  
13.30 - 14.15 TYS BIO bio TYS  


  Lærere i 7. b:
  Ann Wilquin - Tysk
  Bjørg Sørensen - Matematik, fysik/kemi, geografi, biologi - klasselærer
  Kasper Gyldenløve - Idræt
  Lasse Borgquist - Engelsk, historie
  Mikkel Pedersen - Dansk
  Stine Højgaard Haslund - Idræt

  Valgfag:
  Følger senest torsdag 23/6.

7. c - klasselokale: N7
7. c - LOKALE N7 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 BIO bio F/K fys ENG TYS DAN
9.00 - 9.45 BIO bio F/K fys DAN MAT DAN
10.00 - 10.45 TYS IDR 2 hal
VALG 1
TYS IDR 1 hal
VALG 2
MAT
10.45 - 11.30 DAN MAT GEO geo
11.55 - 12.40 DAN ENG MAT DAN GEO geo
12.40 - 13.25 MAT DAN KONF HIS  
13.30 - 14.15 ENG DAN HIS  


  Lærere i 7. c:
  Ann Wilquin - Tysk
  Benjamin Lybech - Geografi
  Carina Ejstrup Overgaard - Dansk, historie
  Jess Østergaard - Fysik/kemi, biologi
  Kasper Gyldenløve - Idræt
  Lasse Lind - Matematik, engelsk - klasselærer
  Stine Højgaard Haslund - Idræt

  Valgfag:
  Følger senest torsdag 23/6.

8. x - klasselokale: X
8. x - LOKALE X Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 HIS TYS GEO geo MAT DAN
9.00 - 9.45 HIS MAT GEO geo TYS BIO bio
10.00 - 10.45 DAN ENG MAT DAN BIO bio
10.45 - 11.30 DAN DAN REL DAN MAT
11.55 - 12.40 ENG DAN TYS ENG MAT
12.40 - 13.25 SAM VALG IDR hal F/K fys VALG
13.30 - 14.15 SAM IDR hal F/K fys


  Lærere i 8. x:
  Ann-Kirstine Rise - Dansk, engelsk - klasselærer
  Benjamin Lybech - Historie, religion
  Bjørg Sørensen - Biologi, geografi
  Jess Østergaard - Fysik/kemi
  Kasper Gyldenløve - Tysk
  Lasse Lind - Matematik, idræt
  Linette Lyngberg - Idræt
  Pia Nørregaard Kristensen - Samfundsfag

  Valgfag:
  Følger senest torsdag 23/6.

8. y - klasselokale: Y
8. y - lokale Y Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 GEO geo TYS MAT MAT TYS
9.00 - 9.45 GEO geo MAT F/K fys TYS DAN
10.00 - 10.45 HIS ENG F/K fys DAN REL
10.45 - 11.30 HIS DAN DAN DAN MAT
11.55 - 12.40 ENG DAN DAN ENG MAT
12.40 - 13.25 SAM VALG IDR hal BIO bio VALG
13.30 - 14.15 SAM IDR hal BIO bio


  Lærere i 8. y:
  Andreas Hvid - Matematik, historie, religion - klasselærer
  Bjørg Sørensen - Biologi, geografi
  Carina Ejstrup Overgaard - Samfundsfag
  Dan Skov Andersen - Fysik/kemi
  Katrine Nørgaard Jensen - Dansk, tysk
  Lasse Lind - Idræt
  Linette Lyngberg - Idræt
  Mikkel Pedersen - Engelsk

  Valgfag:
  Følger senest torsdag 23/6.

9. a - klasselokale: G
9. a - LOKALE G Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN TYS BIO bio DAN GEO geo
9.00 - 9.45 DAN SAM BIO bio REL GEO geo
10.00 - 10.45 MAT SAM TYS REL DAN
10.45 - 11.30 MAT DAN MAT ENG DAN
11.55 - 12.40 TYS MAT ENG MAT ENG
12.40 - 13.25 F/K fys IDR 1 sal
VALG 2
F/K fys IDR 2 sal
VALG 1
HIS
13.30 - 14.15 F/K fys DAN HIS


  Lærere i 9. a:
  Aksel Bekker Michelsen - Geografi
  Andreas Hvid - Tysk
  Benjaming Lybech - Biologi, historie, samfundsfag
  Carina Ejstrup Overgaard - Dansk, religion - klasselærer
  Jess Østergaard - Matematik, fysik/kemi
  Lasse Lind - Idræt
  Linette Lyngberg - Engelsk
  Mette Fisker - Idræt

  Valgfag:
  Følger senest torsdag 23/6.

9. b - klasselokale: J
9. b - LOKALE J Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 SAM BIO bio MAT DAN F/K fys
9.00 - 9.45 SAM BIO bio TYS REL F/K fys
10.00 - 10.45 MAT TYS DAN REL DAN
10.45 - 11.30 MAT MAT DAN ENG DAN
11.55 - 12.40 F/K fys DAN ENG MAT GEO geo
12.40 - 13.25 DAN IDR 1 hal
VALG 2
HIS IDR 2 hal
VALG 1
GEO geo
13.30 - 14.15 ENG HIS TYS


  Lærere i 9. b:
  Andreas Hvid - Tysk, historie, samfundsfag, religion
  Dan Skov Andersen - Matematik, fysik/kemi, geografi - klasselærer
  Heidi Smedegaard Laustsen - Biologi
  Kasper Gyldenløve - Dansk
  Lasse Borgquist - Engelsk
  Lasse Lind - Idræt
  Mette Fisker - Idræt

  Valgfag:
  Følger senest torsdag 23/6.

9. c - klasselokale: H
9. c - LOKALE H Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN ENG DAN DAN REL
9.00 - 9.45 TYS DAN MAT F/K fys REL
10.00 - 10.45 MAT DAN TYS F/K fys DAN
10.45 - 11.30 MAT MAT SAM ENG DAN
11.55 - 12.40 ENG F/K fys SAM MAT TYS
12.40 - 13.25 HIS IDR 1 hal
VALG 2
GEO geo IDR 2 hal
VALG 1
BIO bio
13.30 - 14.15 HIS GEO geo BIO bio


  Lærere i 9. c:
  Andreas Hvid - Historie, samfundsfag, religion
  Dan Skov Andersen - Fysik/kemi, geografi
  Katrine Nørgaard Jensen - Dansk, tysk - klasselærer
  Lasse Lind - Matematik, engelsk, idræt
  Mette Fisker - Idræt
  Mikkel Pedersen - Biologi

  Valgfag:
  Følger senest torsdag 23/6.

10. - klasselokale: Z
10. klasse - LOKALE Z Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 SAM ENG I
N
N
O
V
A
T
I
O
N
ENG MAT
9.00 - 9.45 SAM DAN ENG ENG
10.00 - 10.45 TYS F/K fys MAT DAN
10.45 - 11.30 DAN F/K fys MAT DAN
11.55 - 12.40 MAT MAT TYS DAN
12.40 - 13.25 ENG VALG DAN TYS
13.30 - 14.15   DAN F/K fys


  Lærere i 10. klasse:
  Ann-Kirstine Rise - Innovation, engelsk
  Bjørg Sørensen - Matematik, fysik/kemi
  Kasper Gyldenløve - Tysk
  Mikkel Pedersen - Dansk - klasselærer
  Thomas Hyldgård - Innovation, samfundsfag

  Valgfag:
  Følger senest torsdag 23/6.