• Faglighed & fordybelse
  • Glade børn lærer mest
  • Udvikling i udlandet
0. a - klasselokale: B
0. a - LOKALE B Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN DAN MAT IDR hal MAT
9.00 - 9.45 DAN MUS mus BIL bil IDR hal SPMO
10.00 - 10.45 SPMO MUS mus DAN DAN DAN
10.45 - 11.30 SPMO MAT DAN DAN DAN
11.55 - 12.40 MAT MAT   GRØN REL


  Lærere i 0. a:
  Anna Østergaard Petersen - Idræt
  Christina Mose - Dansk, religion, sprog & motorik, grøn lektion - klasselærer
  Helle Storgaard Wormslev - Musik
  Pia Nørregaard Kristensen - Matematik

0. b - klasselokale: A
0. b - LOKALE A Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN DAN MAT IDR hal MUS mus
9.00 - 9.45 DAN DAN SPMO IDR hal MUS mus
10.00 - 10.45 SPMO REL DAN DAN MAT
10.45 - 11.30 SPMO BIL bil DAN DAN MAT
11.55 - 12.40 MAT MAT   GRØN MAT b


  Lærere i 0. b:
  Christina Mose - Grøn lektion
  Helle Hansen - Matematik
  Helle Storgaard Wormslev - Musik
  Sille Guldbæk Thomsen - Dansk, religion, billedkunst, idræt - klasselærer

1. a. - klasselokale: D
1. a - LOKALE D Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN BIL bil MAT IDR hal ENG
9.00 - 9.45 DAN BIL bil DAN c IDR hal DAN c
10.00 - 10.45 MAT MAT DAN c MAT c DAN
10.45 - 11.30 MUS mus DAN REL DAN DAN
11.55 - 12.40 MUS mus DAN KOR sal GRØN MAT


  Lærere i 1. a:
  Ann-Kirstine Rise - Engelsk, musik
  Anna Østergaard Petersen - Grøn lektion
  Helle Danmark - Dansk, matematik, billedkunst - klasselærer
  Helle Storgaard Wormslev - Kor
  Mikkel Ladefoged Assmann - Religion, idræt
  Pia Nørregaard Kristensen - Dansk (c), matematik (c)

1. b - klasselokale: C
1. b - LOKALE  C Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN BIL bil MAT d IDR hal ENG d
9.00 - 9.45 MAT BIL bil DAN IDR hal DAN
10.00 - 10.45 DAN MAT DAN MAT DAN
10.45 - 11.30 MUS mus DAN d REL d DAN d DAN
11.55 - 12.40 MUS mus DAN d KOR sal GRØN MAT d


  Lærere i 1. b:
  Ann-Kirstine Rise - Engelsk, musik
  Anna Østergaard Petersen - Grøn lektion
  Helle Danmark - Dansk (d), matematik (d), billedkunst
  Helle Storgaard Wormslev - Kor
  Mikkel Ladefoged Assmann - Religion, idræt
  Pia Nørregaard Kristensen - Dansk, matematik - klasselærer

2. a - klasselokale: F
2. a - LOKALE F Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 MAT MAT IDR hal MUS mus BIL bil
9.00 - 9.45 DAN MAT IDR hal MUS mus BIL bil
10.00 - 10.45 DAN ENG DAN MAT MAT
10.45 - 11.30 REL DAN DAN DAN DAN
11.55 - 12.40 DAN DAN KOR sal GRØN DAN


  Lærere i 2. a:
  Anna Østergaard Petersen - Matematik, billedkunst
  Helle Storgaard Wormslev - Kor
  Lasse Borgquist - Musik
  Linette Lyngberg - Dansk, engelsk, religion, idræt - klasselærer
  Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt
  Tage Thulstrup - Grøn lektion

2. b - klasselokale: E
2. b - LOKALE E Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 BIL bil ENG IDR hal DAN DAN
9.00 - 9.45 BIL bil DAN IDR hal DAN DAN
10.00 - 10.45 DAN DAN DAN REL MUS mus
10.45 - 11.30 DAN MAT DAN MAT MUS mus
11.55 - 12.40 MAT MAT KOR sal GRØN MAT


  Lærere i 2. b:
  Helle Bruun - Matematik
  Helle Hansen - Dansk, engelsk - klasselærer
  Helle Storgaard Wormslev - Kor
  Linette Lyngberg - Idræt
  Mikkel Ladefoged Assmann - Religion, idræt
  Susanne Mohr Christensen - Billedkunst
  Tage Thulstrup - Musik, grøn lektion

3. a - klasselokale: Vesterled V1
3. a - LOKALE V1 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 REL MAT ENG DAN DAN
9.00 - 9.45 MUS mus HIS DAN DAN DAN
10.00 - 10.45 MUS mus N/T DAN DAN IDR hal
10.45 - 11.30 MAT N/T MAT MAT IDR hal
11.55 - 12.40 DAN ENG KOR sal BIL bil MAT
12.40 - 13.25 DAN DAN   BIL bil  


  Lærere i 3. a:
  Bjørg Højgaard Sørensen - Natur/teknologi, religion
  Helle Danmark - Dansk, billedkunst - klasselærer
  Helle Storgaard Wormslev - Kor
  Lasse Borgquist - Engelsk, musik
  Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt
  Pia Nørregaard Kristensen - Matematik, historie
  Sille Guldbæk Thomsen - Idræt

3. b - klasselokale: Vesterled V2
3. b - LOKALE V1 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 ENG MAT DAN BIL bil ENG
9.00 - 9.45 HIS DAN DAN BIL bil MAT
10.00 - 10.45 MAT DAN REL MAT IDR hal
10.45 - 11.30 DAN MUS mus MAT DAN IDR hal
11.55 - 12.40 DAN MUS mus KOR sal N/T DAN
12.40 - 13.25 DAN     N/T DAN


  Lærere i 3. b:
  Bjørg Højgaard Sørensen - Natur/teknologi, historie
  Heidi Smedegaard Laustsen - Matematik, religion, billedkunst
  Helle Storgaard Wormslev - Kor
  Line Fredslund Andersen - Dansk, engelsk - klasselærer
  Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt
  Sille Guldbæk Thomsen - Idræt
  Tage Thulstrup - Musik

4. a - klasselokale N4
4. a - LOKALE N4 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 ENG DAN MAT ENG DAN
9.00 - 9.45 MAT DAN REL ENG DAN
10.00 - 10.45 MAT IDR hal N/T BIL bil HIS
10.45 - 11.30 DAN IDR hal N/T BIL bil MAT
11.55 - 12.40 DAN MAT DAN HÅND DAN
12.40 - 13.25   MUS mus KOR sal
JuK mad
HÅND SVØ svø
13.30 - 14.15   MUS mus   SVØ svø


  Lærere i 4. a:
  Andreas Hvid - Religion
  Anna Østergaard Petersen - Matematik, idræt
  Bjørg Højgaard Sørensen - Natur/teknologi, historie
  Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
  Jess Østergaard - Svømning
  Helle Bruun - JuniorKlub
  Helle Storgaard Wormslev - Kor
  Kari Lykke Brøndum - Svømning
  Lasse Borgquist - Musik
  Linette Lyngberg - Engelsk
  Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt, JuniorKlub
  Mette Fisker - Dansk - klasselærer
  Susanne Mohr Christensen - Billedkunst
  Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub

4. b - klasselokale: N3
4. b - LOKALE N3 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN DAN DAN N/T DAN
9.00 - 9.45 HÅND DAN DAN N/T DAN
10.00 - 10.45 HÅND IDR hal MUS mus DAN MAT
10.45 - 11.30 HIS IDR hal MUS mus MAT REL
11.55 - 12.40 MAT MAT MAT ENG ENG
12.40 - 13.25 ENG BIL bil KOR sal
JuK mad
  SVØ svø
13.30 - 14.15   BIL bil   SVØ svø


  Lærere i 4. b:
  Anna Østergaard Petersen - Idræt
  Benjamin Lybech - Matematik
  Helle Bruun - Dansk, natur/teknologi, religion, JuniorKlub - klasselærer
  Helle Storgaard Wormslev - Engelsk, historie, kor
  Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
  Jess Østergaard - Svømning
  Kari Lykke Brøndum - Svømning
  Lasse Borgquist - Musik
  Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt, JuniorKlub
  Susanne Mohr Christensen - Billedkunst
  Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub

5. a - klasselokale: N2
5. a - LOKALE N2 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 HIS HÅND
SLØJD slø
DAN DAN IDR hal
9.00 - 9.45 DAN MAT DAN IDR hal
10.00 - 10.45 DAN MAT BIL bil REL DAN
10.45 - 11.30 ENG DAN BIL bil ENG DAN
11.55 - 12.40 MAT TYS TYS MAT MUS mus
12.40 - 13.25 N/T SVØ svø KOR sal
JuK mad
MAT MUS mus
13.30 - 14.15   SVØ svø   ENG


  Lærere i 5. a:
  Helle Bruun - JuniorKlub
  Helle Storgaard Wormslev - Kor
  Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
  Kasper Gyldenløve - Tysk
  Katrine Nørgaard Jensen - Svømning
  Lasse Borgquist - Matematik, engelsk, natur/teknologi, historie, religion, musik - klasselærer
  Lasse Lind - Svømning
  Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt, JuniorKlub
  Mette Fisker - Dansk, billedkunst
  Sille Guldbæk Thomsen - Idræt, JuniorKlub
  Tage Thulstrup - Sløjd

5. b - klasselokale: N1
5. b - LOKALE N1 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 TYS SLØJD slø
HÅND
N/T bio DAN IDR hal
9.00 - 9.45 DAN N/T bio DAN IDR hal
10.00 - 10.45 DAN MAT DAN ENG ENG
10.45 - 11.30 MAT TYS DAN MUS mus MAT
11.55 - 12.40 MAT DAN HIS MUS mus BIL bil
12.40 - 13.25 ENG SVØ svø KOR sal
JuK mad
REL BIL bil
13.30 - 14.15   SVØ svø MAT DAN


  Lærere i 5. b:
  Heidi Smedegaard Laustsen - Matematik, natur/teknologi, historie, religion, billedkunst - klasselærer
  Helle Bruun - JuniorKlub
  Helle Storgaard Wormslev - Kor
  Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
  Kasper Gyldenløve - Tysk
  Katrine Nørgaard Jensen - Svømning
  Lasse Lind - Svømning
  Line Fredslund Andersen - Dansk
  Linette Lyngberg - Engelsk
  Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt, JuniorKlub
  Mikkel Pedersen - Musik
  Sille Guldbæk Thomsen - Idræt, JuniorKlub
  Tage Thulstrup - Sløjd

6. a - klasselokale: N8
6. a - LOKALE N8 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 IDR hal BIO bio REL HIS SLØ slø
9.00 - 9.45 IDR hal BIO bio DAN HIS SLØ slø
10.00 - 10.45 MAT MAT MAD mad DAN MAT
10.45 - 11.30 MAT GEO MAD mad DAN TYS
11.55 - 12.40 ENG GEO MAD mad MAT DAN
12.40 - 13.25 DAN DAN KOR sal
JuK mad
ENG DAN
13.30 - 14.15 TYS DAN   ENG


  Lærere i 6. a:
  Ann Wilquin - Tysk
  Benjamin Lybech - Idræt
  Bjørg Højgaard Sørensen - Biologi
  Carina Ejstrup Overgaard - Historie, religion
  Dan Skov Andersen - Geografi
  Helle Bruun - Matematik, madkundskab, JuniorKlub madkundskab
  Helle Hansen - Dansk, idræt - klasselærer
  Helle Storgaard Wormslev - Engelsk
  Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
  Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
  Tage Thulstrup - Sløjd

6. b - klasselokale: N9
6. b - LOKALE N9 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 IDR hal MAT GEO HIS TYS
9.00 - 9.45 IDR hal MAT GEO HIS MAD mad
10.00 - 10.45 TYS REL DAN ENG MAD mad
10.45 - 11.30 MAT DAN MAT DAN MAD mad
11.55 - 12.40 DAN DAN ENG DAN DAN
12.40 - 13.25 DAN SLØ slø KOR sal
JuK mad
MAT BIO bio
13.30 - 14.15 ENG SLØ slø   BIO bio


  Lærere i 6. b:
  Andreas Hvid - Religion
  Ann Wilquin - Dansk, tysk
  Benjamin Lybech - Matematik, biologi, idræt - klasselærer
  Dan Skov Andersen - Geografi
  Helle Bruun - JuniorKlub madkundskab
  Helle Hansen - Idræt
  Helle Storgaard Wormslev - Kor
  Line Fredslund Andersen - Engelsk, madkundskab
  Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
  Pia Nørregaard Kristensen - Historie
  Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
  Tage Thulstrup - Sløjd

7. a - klasselokale: N5
7. a - LOKALE N5 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN DAN DAN TYS TYS
9.00 - 9.45 GEO TYS DAN ENG MAT
10.00 - 10.45 GEO ENG MAT IDR 1 hal
VALG 2
ENG
10.45 - 11.30 BIO bio MAT HIS DAN
11.55 - 12.40 BIO bio MAT HIS MAT DAN
12.40 - 13.25 IDR 2 hal
VALG 1
F/K fys KONF DAN  
13.30 - 14.15 F/K fys DAN  


  Lærere i 7. a:
  Andreas Hvid - Historie
  Ann-Kirstine Rise - Dansk, engelsk - klasselærer
  Bjørg Højgaard Sørensen - Biologi
  Jess Østergaard - Fysik/kemi
  Kasper Gyldenløve - Tysk
  Lars Gundersborg Lauridsen - Geografi
  Lasse Lind - Matematik, idræt
  Mette Fisker - Idræt

  Valgfag:
  Bjørg Højgaard Sørensen - Madkundskab (mandag, torsdag)
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst (mandag)
  Tage Thulstrup - Håndværk & Design (torsdag)

7. b - klasselokale: N6
7. b - LOKALE N6 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN F/K fys DAN HIS BIO bio
9.00 - 9.45 ENG F/K fys DAN HIS BIO bio
10.00 - 10.45 GEO TYS MAT IDR 1 hal
VALG 2
DAN
10.45 - 11.30 GEO MAT TYS ENG
11.55 - 12.40 TYS MAT ENG MAT MAT
12.40 - 13.25 IDR 2 hal
VALG 1
DAN KONF DAN  
13.30 - 14.15 DAN DAN  


  Lærere i 7. b:
  Ann Wilquin - Dansk - klasselærer
  Bjørg Højgaard Sørensen - Historie, biologi
  Dan Skov Andersen - Fysik/kemi
  Jess Østergaard - Matematik
  Kasper Gyldenløve - Tysk
  Lasse Lind - Idræt
  Mette Fisker - Idræt
  Mikkel Pedersen - Engelsk

  Valgfag:
  Bjørg Højgaard Sørensen - Madkundskab (mandag, torsdag)
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst (mandag)
  Tage Thulstrup - Håndværk & Design (torsdag)

7. c - klasselokale: N7
7. c - LOKALE N7 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 TYS DAN DAN F/K fys DAN
9.00 - 9.45 DAN DAN DAN F/K fys TYS
10.00 - 10.45 MAT GEO MAT IDR 1 hal
VALG 2
HIS
10.45 - 11.30 GEO MAT ENG HIS
11.55 - 12.40 ENG MAT TYS MAT ENG
12.40 - 13.25 IDR 2 hal
VALG 1
BIO bio KONF DAN  
13.30 - 14.15 BIO bio DAN  


  Lærere i 7. c:
  Andreas Hvid - Matematik, historie - klasselærer
  Bjørg Højgaard Sørensen - Biologi
  Dan Skov Andersen - Fysik/kemi
  Katrine Nørgaard Jensen - Dansk, tysk
  Lars Gundersborg Lauridsen - Geografi
  Lasse Lind - Idræt
  Mette Fisker - Idræt
  Mikkel Pedersen - Engelsk

  Valgfag:
  Bjørg Højgaard Sørensen - Madkundskab (mandag, torsdag)
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst (mandag)
  Tage Thulstrup - Håndværk & Design (torsdag)

8 .a - klasselokale: I
8. a - LOKALE I Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 MAT ENG TYS HIS DAN
9.00 - 9.45 MAT ENG MAT HIS DAN
10.00 - 10.45 F/K MAT DAN GEO MAT
10.45 - 11.30 F/K DAN DAN GEO BIO bio
11.55 - 12.40 REL DAN ENG DAN BIO bio
12.40 - 13.25 SAM VALG IDR1
VALG2
TYS IDR2
VALG1
13.30 - 14.15 SAM TYS


  Lærere i 8. a:
  Andreas Hvid - Tysk
  Benjamin Lybech - Historie, samfundsfag, biologi
  Carina Ejstrup Overgaard - Dansk, religion - klasselærer
  Jess Østergaard - Matematik, fysik/kemi
  Lars Gundersborg Lauridsen - Matematik
  Lasse Lind - Idræt
  Linette Lyngberg - Engelsk
  Mette Fisker - Idræt

  Valgfag:
  Benjamin Lybech - Debat (tirsdag)
  Dan Skov Andersen - Lektiecafé (tirsdag, forår)
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst (onsdag)
  Helle Bruun - Madkundskab (fredag)
  Line Fredslund Andersen - Madkundskab (onsdag)
  Mikkel Pedersen - Adventure (tirsdag), musik (onsdag)
  Pia Nørregaard Kristensen - Lektiecafé (tirsdag, efterår)
  Tage Thulstrup - Håndværk & Design (fredag)
  Thomas Hyldgård - Adventure (tirsdag)

8. b - klasselokale: Z
8. b - lokale Z Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 MAT ENG GEO DAN SAM
9.00 - 9.45 MAT ENG GEO TYS SAM
10.00 - 10.45 DAN MAT DAN MAT MAT
10.45 - 11.30 REL DAN DAN BIO bio DAN
11.55 - 12.40 HIS DAN ENG BIO bio TYS
12.40 - 13.25 HIS VALG1 IDR1 hal
VALG 2
F/K fys IDR2 hal
VALG1
13.30 - 14.15 TYS F/K fys


  Lærere i 8. b:
  Andreas Hvid - Tysk, historie, samfundsfag, religion
  Dan Skov Andersen - Matematik, fysik/kemi
  Heidi Smedegaard Laustsen - Biologi
  Helle Storgaard Wormslev - Dansk - klasselærer
  Lars Gundersborg Lauridsen - Geografi
  Lasse Borgquist - Engelsk
  Lasse Lind - Idræt
  Mette Fisker - Idræt

  Valgfag:
  Benjamin Lybech - Debat (tirsdag)
  Dan Skov Andersen - Lektiecafé (tirsdag, forår)
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst (onsdag)
  Helle Bruun - Madkundskab (fredag)
  Line Fredslund Andersen - Madkundskab (onsdag)
  Mikkel Pedersen - Adventure (tirsdag), musik (onsdag)
  Pia Nørregaard Kristensen - Lektiecafé (tirsdag, efterår)
  Tage Thulstrup - Håndværk & Design (fredag)
  Thomas Hyldgård - Adventure (tirsdag)

8. c - klasselokale: GEO (Nord)
8. c - LOKALE GEO (Nord) Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 SAM ENG MAT REL F/K fys
9.00 - 9.45 SAM ENG MAT MAT F/K fys
10.00 - 10.45 DAN TYS DAN HIS MAT
10.45 - 11.30 TYS DAN DAN HIS TYS
11.55 - 12.40 MAT DAN ENG DAN DAN
12.40 - 13.25 GEO VALG IDR 1 hal
VALG 2
BIO bio IDR 2 hal
VALG 1
13.30 - 14.15 GEO BIO bio


  Lærere i 8. c:
  Andreas Hvid - Historie, samfundsfag, religion
  Dan Skov Andersen - Fysik/kemi, geografi
  Katrine Nørgaard Jensen - Dansk, tysk - klasselærer
  Lasse Lind - Matematik, idræt
  Mette Fisker - Idræt
  Mikkel Pedersen - Biologi

  Valgfag:
  Benjamin Lybech - Debat (tirsdag)
  Dan Skov Andersen - Lektiecafé (tirsdag, forår)
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst (onsdag)
  Helle Bruun - Madkundskab (fredag)
  Line Fredslund Andersen - Madkundskab (onsdag)
  Mikkel Pedersen - Adventure (tirsdag), musik (onsdag)
  Pia Nørregaard Kristensen - Lektiecafé (tirsdag, efterår)
  Tage Thulstrup - Håndværk & Design (fredag)
  Thomas Hyldgård - Adventure (tirsdag)

9. a - klasselokale: Y
9. a - LOKALE Y Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 F/K fys MAT DAN ENG ENG
9.00 - 9.45 TYS MAT DAN DAN DAN
10.00 - 10.45 DAN BIO bio GEO DAN TYS
10.45 - 11.30 DAN BIO bio GEO TYS REL
11.55 - 12.40 MAT ENG MAT MAT REL
12.40 - 13.25 SAM IDR 1 sal
VALG 2
F/K fys IDR 2 sal
VALG 1
HIS
13.30 - 14.15 SAM F/K fys HIS


  Lærere i 9. a:
  Benjaming Lybech - Biologi
  Kasper Gyldenløve - Dansk, tysk, idræt - klasselærer
  Lars Gundersborg Lauridsen - Matematik, fysik/kemi, geografi
  Lasse Lind - Religion
  Linette Lyngberg - Idræt
  Mikkel Pedersen - Engelsk
  Pia Nørregaard Kristensen - Historie, samfundsfag

  Valgfag:
  
Benjamin Lybech - Debat
  Dan Skov Andersen - Lektiecafé (forår)
  Mikkel Pedersen - Adventure
  Pia Nørregaard Kristensen - Lektiecafé (efterår)
  Thomas Hyldgård - Adventure

9. b - klasselokale: X
9. b - LOKALE X Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 BIO bio MAT DAN ENG MAT
9.00 - 9.45 BIO bio MAT DAN DAN TYS
10.00 - 10.45 ENG DAN F/K fys DAN HIS
10.45 - 11.30 TYS DAN TYS GEO HIS
11.55 - 12.40 MAT DAN MAT GEO F/K fys
12.40 - 13.25 SAM IDR 1 hal
VALG 2
REL IDR 2 hal
VALG 1
F/K fys
13.30 - 14.15 SAM REL ENG


  Lærere i 9. b:
  Ann-Kirstine Rise - Engelsk
  Ann Wilquin - Tysk
  Birgit Frost Paulsen - Dansk
  Carina Ejstrup Overgaard - Samfundsfag, historie, religion
  Dan Skov Andersen - Fysik/kemi, geografi
  Heidi Smedegaard Laustsen - Biologi
  Kasper Gyldenløve - Idræt
  Linette Lyngberg - Idræt
  Thomas Hyldgård - Matematik - klasselærer

  Valgfag:
  Benjamin Lybech - Debat
  Dan Skov Andersen - Lektiecafé (forår)
  Mikkel Pedersen - Adventure
  Pia Nørregaard Kristensen - Lektiecafé (efterår)
  Thomas Hyldgård - Adventure

9. c - klasselokale: J
9. c - LOKALE J Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 REL MAT DAN ENG ENG
9.00 - 9.45 REL MAT DAN DAN HIS
10.00 - 10.45 SAM DAN TYS DAN HIS
10.45 - 11.30 SAM GEO ENG F/K fys MAT
11.55 - 12.40 MAT GEO MAT TYS TYS
12.40 - 13.25 F/K fys IDR 1 hal
VALG 2
BIO bio IDR 2 hal
VALG 1
DAN
13.30 - 14.15 F/K fys BIO bio DAN


  Lærere i 9. c:
  Carina Ejstrup Overgaard - Religion
  Jess Østergaard - Matematik, fysik/kemi, biologi
  Kasper Gyldenløve - Tysk, idræt
  Lars Gundersborg Lauridsen - Geografi
  Lasse Lind - Engelsk
  Linette Lyngberg - Idræt
  Mikkel Pedersen - Dansk, historie, samfundsfag - klasselærer

  Valgfag:
  Benjamin Lybech - Debat
  Dan Skov Andersen - Lektiecafé (forår)
  Mikkel Pedersen - Adventure
  Pia Nørregaard Kristensen - Lektiecafé (efterår)
  Thomas Hyldgård - Adventure