• Faglighed & fordybelse
  • Glade børn lærer mest
  • Udvikling i udlandet
Lærere og SFO-medarbejdere på Solhverv

Lærerne kan kontaktes via Skoleintra.

 

  • AH - Andreas Hvid
     

    Klasselærer 8. y.

    Matematik, tysk, historie,
    samfundsfag, religion.

  • AK - Ann-Kirstine Rise
     

    Klasselærer 8. x.

    Dansk, engelsk, innovation.

    Skolevejleder (læs mere)
    Læsevejleder

  • AM - Aksel Bekker Michelsen
     

    Engelsk, historie, geografi, religion
    natur/teknologi, idræt.

  • AP - Anna Østergaard Petersen
     

    Matematik, idræt, grøn lektion.

    SFO.

  • AW - Ann Wilquin
     

    Dansk, tysk, engelsk.

  • BL - Benjamin Lybech
     

    På barsel - skema læses af
    Rise Rosenberg

    Matematik, biologi, geografi, historie, 
    samfundsfag, religion, idræt.

    Valgfag: Debat, diskussion & demokrati

  • BS - Bjørg Sørensen
     

    Klasselærer 7. b.

    Matematik, fysik/kemi, biologi,
    geografi.

  • CE - Carina Ejstrup Overgaard
     

    Klasselærer 9. a.

    Dansk, religion, historie, samfundsfag.

  • CM - Christina Mose Larsen
     

    Klasselærer 1. a.

    Dansk, religion, billedkunst, idræt.

    SFO.

  • DS - Dan Skov Andersen
     

    Klasselærer 9. b.

    Matematik, fysik/kemi, geografi.

    Valgfag: Lektiecafé (forår)

  • HB - Helle Bruun
     

    Klasselærer 5. b.

    Dansk, matematik, natur/teknologi,
    historie, religion, madkundskab.

  • HD - Helle Danmark Andersen
     

    Klasselærer 2. a.

    Dansk, matematik, billedkunst.

  • HH - Helle Hansen

    Klasselærer 1. b og 3. b.

    Dansk, engelsk, religion, idræt.

  • HL - Heidi Smedegaard Laustsen
     

    Klasselærer 6. b.

    Matematik, biologi, natur/teknologi, 
    religion, billedkunst.

    Valgfag: Billedkunst.

  • JA - Jeanette Lykke Andersen
     

    SFO & Børnehave.

  • JKT - Jane Kjærsgard Thomsen
     

    Håndarbejde.

  • JØ - Jess Østergaard
     

    Matematik, fysik/kemi, biologi,
    idræt, svømning.

  • KA - Kari Lykke Brøndum
     

    Leder, SFO og Børnehave.

  • KG - Kasper Gyldenløve
     

    Klasselærer 7. a.

    Dansk, tysk, idræt.

  • KJ - Katrine Nørgaard Jensen
     

    Klasselærer 9. c.

    Dansk, tysk, svømning.

  • LB - Lasse Borgquist
     

    Klasselærer 6. a.

    Matematik, engelsk, historie, musik.

  • LFA - Line Fredslund Andersen
     

    Klasselærer 4. b.

    Dansk, engelsk, madkundskab.

    Valgfag: Madkundskab.

  • LL - Linette Lyngberg
     

    Klasselærer 3. a.

    Dansk, engelsk, historie, religion, idræt.

  • LM - Lasse Lind
     

    Klasselærer 7. c.

    Matematik, engelsk, idræt.

  • MA - Mikkel Ladefoged Assmann
     

    Matematik, engelsk, geografi,
    idræt, svømning.

    JuniorKlub. 

    SFO.

  • MF - Mette Kjærsgaard Fisker
     

    Klasselærer 5. a.

    Dansk, religion, billedkunst, idræt.

  • MP - Mikkel Pedersen
     

    Klasselærer 10. klasse.

    Dansk, engelsk, biologi,
    historie,  musik.

    Valgfag: Adventure, skoleband.

  • MS - Magnus Sloth
     

    SFO & Børnehave.

  • PN - Pia Nørregaard Kristensen
     

    Klasselærer 0. a.

    Dansk, tysk, matematik, historie,
    samfundsfag, motorik.

  • SH - Stine Højgaard Haslund
     

    Klasselærer 4. a.

    Dansk, biologi, natur/teknologi,
    historie, religion, idræt, svømning.

  • SMC - Susanne Mohr Christensen
     

    Billedkunst.

  • ST - Sille Guldbæk Thomsen


    Klasselærer 0. b.

    Dansk, religion, billedkunst, motorik,
    idræt, svømning, grøn lektion.

    JuniorKlub.

  • TH - Thomas Hyldgård
     

    Viceskoleleder

    Samfundsfag, innovation.

    Valgfag: Adventure.

  • TT - Tage Thulstrup
     

    Musik, sløjd, grøn lektion,
    håndværk & design.

    SFO.

  • FP - Flemming Petersen
     

    Støttelærer i matematik.

Vikarer

RR - Rise Rosenberg