• Faglighed & fordybelse
  • Glade børn lærer mest
  • Udvikling i udlandet

Skoleskemaer 2024/25

Bemærk: Geo, bio, fys er de nye lokaler i Science-bygningen, n/t er det "gamle" biologilokale på Nord.

 

0. a - klasselokale: A
0. a - LOKALE A Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 IDR hal MOT DAN MOT DAN
9.00 - 9.45 IDR hal DAN DAN MOT DAN
10.00 - 10.45 MAT DAN MUS sal DAN MAT
10.45 - 11.30 MAT REL MUS sal DAN MAT
11.55 - 12.40 DAN GRØN grøn   MAT BIL bil


  Lærere i 0. a:
  Christina Mose - Matematik
  Nana Bjerg - Musik
  Rikke Hansen - Inklusion
  Rikke Sørensen - Inklusion
  Sille Thomsen - Dansk, religion, motorik, idræt, billedkunst, grøn lektion - klasselærer

0. b - klasselokale: B
0. b - LOKALE B Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 IDR hal DAN DAN MOT MAT
9.00 - 9.45 IDR hal MAT DAN MOT REL
10.00 - 10.45 MAT MOT MUS sal DAN BIL bil
10.45 - 11.30 MAT DAN MUS sal DAN DAN
11.55 - 12.40 DAN GRØN grøn   MAT DAN


Lærere i 0. b:
  Anna Østergaard Petersen - Matematik, religion, billedkunst, idræt, motorik, grøn lektion - klasselærer
  Helle Danmark - Dansk
  Nana Bjerg - Musik
  Rikke Hansen - Inklusion
  Rikke Sørensen - Inklusion

1. a. - klasselokale: C
1. a - LOKALE C Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 MUS mus DAN BIL bil IDR hal DAN
9.00 - 9.45 MUS mus DAN BIL bil IDR hal REL
10.00 - 10.45 DAN MAT DAN MAT DAN
10.45 - 11.30 DAN MAT MAT ENG DAN
11.55 - 12.40 DAN GRØN grøn KOR sal DAN MAT


  Lærere i 1. a:
  Christina Stensballe - Engelsk
  Heidi Smedegaard Laustsen - Grøn lektion
  Linette Lyngberg - Idræt
  Mikkel Ladefoged Assmann - Matematik, Idræt
  Mette Fisker - Dansk, billedkunst, religion - klasselærer
  Nana Bjerg - Musik, kor

1. b - klasselokale: D
1. b - LOKALE  D Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN MAT MAT IDR hal DAN
9.00 - 9.45 DAN DAN DAN IDR hal DAN
10.00 - 10.45 MUS mus DAN DAN MAT BIL bil
10.45 - 11.30 MUS mus REL ENG DAN BIL bil
11.55 - 12.40 MAT GRØN grøn KOR sal DAN MAT


  Lærere i 1. b:
  Heidi Laustsen - Matematik, billedkunst, grøn lektion
  Linette Lyngberg - Dansk, engelsk, religion, idræt
  Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt
  Nana Bjerg - Musik, kor

2. a - klasselokale: E
2. a - LOKALE E Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN DAN MUS mus MAT DAN
9.00 - 9.45 DAN DAN MUS mus DAN REL
10.00 - 10.45 ENG DAN DAN DAN IDR hal
10.45 - 11.30 MAT MAT DAN BIL bil IDR hal
11.55 - 12.40 MAT GRØN grøn KOR sal BIL bil MAT


  Lærere i 2. a:
  Benjamin Lybech - Matematik, idræt
  Christina Stensballe - Grøn lektion
  Lasse Borgquist - Musik
  Linette Lyngberg - Engelsk
  Nana Bjerg - Musik, kor
  Pia Nørregaard Kristensen - Dansk, religion - klasselærer
  Sille Guldbæk Thomsen - Idræt
  Susanne Mohr Christensen - Billedkunst

2. b - klasselokale: F
2. b - LOKALE F Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN REL MUS mus DAN DAN
9.00 - 9.45 DAN DAN MUS mus DAN DAN
10.00 - 10.45 BIL bil DAN DAN ENG IDR hal
10.45 - 11.30 BIL bil MAT DAN MAT IDR hal
11.55 - 12.40 MAT GRØN grøn KOR sal MAT MAT


  Lærere i 2. b:
  Benjamin Lybech - Religion, idræt
  Christina Stensballe - Grøn lektion
  Helle Danmark - Dansk, billedkunst - klasselærer
  Linette Lyngberg - Engelsk
  Nana Bjerg - Musik, kor
  Pia Nørregaard Kristiansen - Matematik
  Sille Guldbæk Thomsen - Idræt

3. a - klasselokale: Vesterled V1
3. a - LOKALE V1 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 MAT REL DAN N/T n/t DAN
9.00 - 9.45 ENG MAT DAN N/T n/t DAN
10.00 - 10.45 IDR hal DAN BIL bil DAN MAT
10.45 - 11.30 IDR hal DAN BIL bil DAN MAT
11.55 - 12.40 DAN DAN MAT MUS mus ENG
12.40 - 13.25 HIS   KOR sal MUS mus  


  Lærere i 3. a:
  Christina Mose Larsen - Dansk, religion
  Christina Stensballe - Matematik, engelsk
  Heidi Smedegaard Laustsen - Natur/teknologi, historie
  Lasse Borgquist - Musik
  Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt
  Nana Bjerg - Kor
  Sille Guldbæk Thomsen - Idræt
  Susanne Mohr Christensen - Billedkunst

3. b - klasselokale: Vesterled V2
3. b - LOKALE V2 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN MAT DAN BIL bil MUS mus
9.00 - 9.45 DAN N/T n/t DAN BIL bil MUS mus
10.00 - 10.45 IDR hal N/T n/t ENG ENG REL
10.45 - 11.30 IDR hal DAN HIS MAT MAT
11.55 - 12.40 MAT DAN MAT DAN DAN
12.40 - 13.25     KOR sal DAN DAN


  Lærere i 3. b:
  Benjamin Lybech - Natur/teknologi, historie
  Christina Stensballe - Engelsk
  Helle Hansen - Dansk, engelsk, religion - klasselærer
  Lasse Borgquist - Musik
  Mikkel Ladefoged Assmann - Matematik, religion, idræt
  Nana Bjerg - Kor
  Sille Guldbæk Thomsen - Idræt
  Susanne Mohr Christensen - Billedkunst

4. a - klasselokale Geo Nord
4. a - LOKALE Geo Nord Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN MAT IDR hal DAN H/D
9.00 - 9.45 DAN HIS IDR hal DAN H/D
10.00 - 10.45 ENG MUS Mus MAT ENG MAT
10.45 - 11.30 MAT MUS mus DAN N/T n/t ENG
11.55 - 12.40 MAT REL DAN N/T n/t DAN
12.40 - 13.25 BIL bil SVØ svø KOR sal
JuK
  DAN
13.30 - 14.15 BIL bil    


  Lærere i 4. a:
  Anna Østergaard Petersen - Idræt
  Benjamin Lybech - Natur/teknologi
  Christina Stensballe - Håndværk & design
  Helle Danmark - Billedkunst
  Lasse Borgquist - Matematik, engelsk, historie, musik
  Mette Fisker - Dansk, religion - klasselærer
  Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
  Rasmus Dalsgaard - Idræt, svømning
  Stine Højgaard Haslund - Svømning
  Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub

4. b - klasselokale: N2
4. b - LOKALE N2 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN MAT IDR hal DAN DAN
9.00 - 9.45 DAN HIS IDR hal DAN ENG
10.00 - 10.45 H/D Sløjd DAN MAT MAT MUS mus
10.45 - 11.30 H/D Sløjd ENG DAN N/T n/t MUS mus
11.55 - 12.40 MAT REL DAN N/T n/t MAT
12.40 - 13.25 BIL bil SVØ svø KOR sal
JuK
ENG  
13.30 - 14.15 BIL bil    


  Lærere i 4. b:
  Anna Østergaard Petersen - Matematik, idræt
  Christina Stensballe - Håndværk & design
  Helle Bruun - Dansk - klasselærer
  Lasse Bo Hedehus - Historie, natur/teknologi, religion
  Lasse Lind - Engelsk
  Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
  Mikkel Pedersen - Musik
  Rasmus Dalsgaard - Idræt, svømning
  Stine Højgaard Haslund - Svømning
  Susanne Mohr Chrisensen - Billedkunst
  Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
 

5. a - klasselokale: N3
5. a - LOKALE N3 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN IDR hal HIS ENG N/T n/t
9.00 - 9.45 DAN IDR hal ENG DAN N/T n/t
10.00 - 10.45 MAT ENG DAN DAN MAT
10.45 - 11.30 TYS REL MUS mus MAT TYS
11.55 - 12.40 H/D Sløjd MAT MUS mus MAT DAN
12.40 - 13.25 H/D Sløjd DAN KOR sal
JuK
BIL bil SVØ svø
13.30 - 14.15   DAN BIL bil


  Lærere i 5. a:
  Aksel Bekker Michelsen - Idræt
  Ann Wilquin - Dansk, engelsk, tysk, religion - klasselærer
  Benjamin Lybech - Historie
  Christina Stensballe - Håndværk & design
  Heidi Smedegaard Laustsen - Natur/teknologi, håndarbejde
  Helle Hansen - Idræt
  Jess Østergaard - Matematik, svømning
  Lasse Borgquist - Musik
  Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
  Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub

5. b - klasselokale: N1
5. b - LOKALE N1 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 BIL bil IDR hal H/D Sløjd ENG ENG
9.00 - 9.45 BIL bil IDR hal H/D Sløjd DAN REL
10.00 - 10.45 TYS DAN MAT DAN DAN
10.45 - 11.30 DAN MAT DAN TYS HIS
11.55 - 12.40 DAN MAT DAN MAT MAT
12.40 - 13.25 ENG MUS mus KOR sal
JuK
N/T n/t SVØ svø
13.30 - 14.15   MUS mus N/T n/t


  Lærere i 5. b:
  Aksel Bekker Michaelsen - Idræt
  Ann Wilquin - Tysk
  Christina Stensballe - Håndværk & design
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
  Helle Bruun - Matematik, Natur/teknologi
  Helle Hansen - Dansk, engelsk, idræt - klasselærer
  Jess Østergaard - Svømning
  Katrine Nørgaard Jensen - Svømning
  Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
  Mikkel Pedersen - Musik
  Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub

6. a - klasselokale: N8
6. a - LOKALE N8 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 BIO n/t TYS DAN ENG IDR hal
9.00 - 9.45 BIO n/t DAN MAD mad REL IDR hal
10.00 - 10.45 DAN DAN MAD mad MAT DAN
10.45 - 11.30 TYS GEO n/t MAD mad DAN DAN
11.55 - 12.40 MAT GEO n/t MAT DAN ENG
12.40 - 13.25 MAT ENG KOR sal
JuK
HIS H/D sløjd
13.30 - 14.15   MAT HIS H/D sløjd


  Lærere i 6. a:
  Aksel Bekker Michelsen - Geografi
  Andreas Hvid - Idræt
  Carina Ejstrup Overgaard - Historie
  Christina Stensballe - Håndværk & design
  Jess Østergaard - Matematik
  Lasse Borgquist - Engelsk
  Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
  Rasmus Dalsgaard - Tysk, religion
  Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
  Stine Højgaard Haslund - Dansk, biologi, geografi, madkundskab, idræt - klasselærer

6. b - klasselokale: N9
6. b - LOKALE N9 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN TYS ENG H/D Slø IDR hal
9.00 - 9.45 DAN MAT MAT H/D Slø IDR hal
10.00 - 10.45 MAD mad DAN MAT DAN REL
10.45 - 11.30 MAD mad DAN BIO n/t DAN DAN
11.55 - 12.40 MAD mad ENG BIO n/t MAT DAN
12.40 - 13.25 ENG GEO n/t KOR sal
JuK
HIS TYS
13.30 - 14.15 MAT GEO n/t HIS  


  Lærere i 6. b:
  Andreas Hvid - Idræt
  Aksel Bekker Michelsen - Geografi
  Ann Wilquin - Tysk
  Christina Stensballe - Sløjd
  Heidi Smedegaard Laustsen - Matematik, biologi
  Line Fredslund Andersen - Dansk, engelsk, madkundskab
  Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
  Pia Nørregaard Kristensen - Historie
  Rasmus Dalsgaard - Religion
  Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub

7. a - klasselokale: N5
7. a - LOKALE N5 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 MAT DAN ENG DAN F/K fys
9.00 - 9.45 MAT DAN TYS DAN F/K fys
10.00 - 10.45 DAN IDR 2 hal
VALG 1
DAN IDR 1 hal
VALG 2
ENG
10.45 - 11.30 TYS DAN DAN
11.55 - 12.40 ENG GEO geo MAT MAT TYS
12.40 - 13.25 BIO bio HIS KONF LEK MAT
13.30 - 14.15 BIO bio HIS LEK GEO geo


  Lærere i 7. a:
  Andreas Hvid - Matematik, historie - klasselærer
  Bjørg Sørensen - Fysik/kemi, Geografi, Biologi
  Katrine Nørgaard Jensen - Dansk, tysk
  Linette Lyngberg - Engelsk

  Obligatoriske valgfag:
  Christina Stensballe - Håndværk & design
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
  Helle Bruun - Madkundskab
  Mikkel Pedersen - Musik

7. b - klasselokale: N6
7. b - LOKALE N6 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 GEO MAT MAT BIO bio GEO
9.00 - 9.45 TYS ENG DAN BIO bio MAT
10.00 - 10.45 MAT IDR 2 hal
VALG 1
HIS IDR 1 hal
VALG 2
F/K fys
10.45 - 11.30 MAT HIS F/K fys
11.55 - 12.40 DAN TYS TYS DAN ENG
12.40 - 13.25 DAN DAN KONF LEK DAN
13.30 - 14.15 ENG DAN LEK DAN


  Lærere i 7. b:
  Andreas Hvid - Historie
  Ann-Kirstine Rise - Dansk, engelsk - klasselærer
  Dan Skov Andersen - Fysik/kemi, geografi
  Helle Bruun - Matematik
  Jess Østergaard - Biologi
  Linette Lyngberg - Engelsk
  Mette Fisker - Idræt
  Rasmus Dalsgaard - Tysk, idræt


  Obligatoriske valgfag:
  Christina Stensballe - Håndværk & design
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
  Helle Bruun - Madkundskab
  Mikkel Pedersen - Musik

7. c - klasselokale: N7
7. c - LOKALE N7 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 MAT HIS TYS DAN ENG
9.00 - 9.45 MAT HIS DAN DAN DAN
10.00 - 10.45 TYS IDR 2 hal
VALG 1
F/K fys IDR 1 hal
VALG 2
DAN
10.45 - 11.30 BIO bio GEO geo TYS
11.55 - 12.40 BIO bio MAT MAT ENG MAT
12.40 - 13.25 ENG DAN KONF LEK F/K fys
13.30 - 14.15 DAN DAN LEK GEO fys


  Lærere i 7. c:
  Dan Skov Andersen - Fysik/kemi, geografi
  Lasse Lind - Matematik, engelsk, historie - klasselærer
  Line Fredslund Andersen - Dansk
  Mette Fisker - Idræt
  Mikkel Pedersen - Biologi
  Pia Nørregaard Kristensen - Tysk
  Rasmus Dalsgaard - Idræt

  Obligatoriske valgfag:
  Christina Stensballe - Håndværk & design
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
  Line Fredslund Andersen - Madkundskab
  Mikkel Pedersen - Musik

8. a - klasselokale: G
8. a - lokale G Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 HIS MAT ENG GEO geo TYS
9.00 - 9.45 HIS MAT BIO bio MAT MAT
10.00 - 10.45 TYS SAM BIO bio DAN ENG
10.45 - 11.30 DAN SAM TYS DAN DAN
11.55 - 12.40 DAN ENG MAT REL GEO geo
12.40 - 13.25 F/K fys H/D valg
BIL valg
IDR Hal 1
DAN Adventure MAD valg
MUS valg
IDR Hal 2
13.30 - 14.15 F/K fys DAN Adventure


  Lærere i 8. a:
  Ann Kirstine Rise - Engelsk  
  Benjamin Lybech - Biologi
  Carina Ejstrup Overgaard - Dansk - Klasselærer
  Dan Skov Andersen - Matematik, fysik/kemi, geografi
  Linette Lyngberg - Idræt
  Lasse Lind - Idræt
  Rasmus Dalsgaard - Tysk 
  Thomas Hyldgård - Adventure

  Obligatoriske valgfag:
  Christina Stensballe - Håndværk & design
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
  Helle Bruun - Madkundskab
  Mikkel Pedersen - Musik

8. b - klasselokale: J
8. b - lokale J Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 TYS ENG DAN DAN GEO geo
9.00 - 9.45 BIO bio DAN DAN DAN GEO geo
10.00 - 10.45 BIO bio DAN TYS MAT MAT
10.45 - 11.30 ENG MAT HIS MAT ENG
11.55 - 12.40 MAT REL HIS TYS DAN
12.40 - 13.25 SAM H/D valg
BIL valg
IDR Hal 1
F/K fys Adventure MAD valg
MUS valg
IDR Hal 2
13.30 - 14.15 SAM F/K fys Adventure

  Lærere i 8. b:
  Andreas Hvid - Matematik, religion
  Benjamin Lybech - Biografi
  Linette Lyngberg - Engelsk, Idræt
  Lasse Lind - Idræt
  Mikkel Pedersen - Dansk, historie, samfundsfag - klasselærer
  Rasmus Dalsgaard - Tysk
  Thomas Hyldgård - Adventure

  Obligatoriske valgfag:
  Christina Stensballe - Håndværk & design
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
  Helle Bruun - Madkundskab onsdag
  Line Fredslund Andersen - Madkundskab mandag
  Mikkel Pedersen - Musik

8. c - klasselokale: I
8. c - LOKALE I Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN ENG F/K fys HIS ENG
9.00 - 9.45 DAN MAT F/K fys HIS DAN
10.00 - 10.45 SAM DAN MAT DAN DAN
10.45 - 11.30 SAM DAN MAT TYS BIO bio
11.55 - 12.40 MAT TYS ENG MAT BIO bio
12.40 - 13.25 GEO geo H/D valg
BIL valg
IDR Hal 1
TYS Adventure MAD valg
MUS valg
IDR Hal 2
13.30 - 14.15 GEO geo REL Adventure


  Lærere i 8. c:
  Andreas Hvid - Samfundsfag, historie
  Bjørg Sørensen - Matematik
  Benjamin Lybech - Geografi
  Jess Østergaard - Biologi, fysik/kemi
  Katrine Nørgaard Jensen - Dansk, tysk - klasselærer
  Line Fredslund Andersen - Engelsk 
  Linette Lyngberg - Idræt
  Lasse Lind - Idræt
  Thomas Hyldgård - Adventure

  Obligatoriske valgfag:
  Christina Stensballe - Håndværk & design
  Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
  Helle Bruun - Madkundskab
  Mikkel Pedersen - Musik

9. a - klasselokale: X
9. a - LOKALE X Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN DAN MAT DAN ENG
9.00 - 9.45 GEO ENG TYS DAN DAN
10.00 - 10.45 F/K fys GEO geo DAN F/Kfys TYS
10.45 - 11.30 MAT MAT DAN F/K fys REL
11.55 - 12.40 MAT SAM ENG MAT REL
12.40 - 13.25 HIS SAM IDR1 Hal Mak.sp.
IDR2 Hal
BIO bio
13.30 - 14.15 HIS TYS IDR1 Hal Mak.sp.
​IDR2 Hal
BIO bio

  Lærere i 9. a:
  Aksel Bekker Michelsen - Makerspace
  Andreas Hvid - Samfundsfag  
  Ann-Kirstine Rise - Dansk, engelsk - klasselærer
  ​Ann Wilquin - Engelsk
  Benjamin Lybech - Biologi
  Dan Skov Andersen - Fysik/Kemi, matematik, geografi
  Pia Nørregaard Kristensen - Historie, samfundsfag, tysk
  Rasmus Dalsgaard - Idræt
  Stine Højgaard Haslund - Idræt

9. b - klasselokale: Z
9. b - LOKALE Z Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 ENG REL SAM F/K fys DAN
9.00 - 9.45 DAN REL SAM F/K fys DAN
10.00 - 10.45 DAN MAT DAN MAT GEO geo
10.45 - 11.30 F/K fys DAN TYS ENG GEO geo
11.55 - 12.40 TYS ENG MAT DAN MAT
12.40 - 13.25 HIS BIO bio IDR1 Hal

Mak.sp.
RD IDR2 Hal

MAT
13.30 - 14.15 HIS BIO bio IDR1 Hal Mak.sp.
RD IDR2 Hal
TYS


  Lærere i 9. b:
  Andreas Hvid - Religion
  Ann Wilquin - Tysk
  Bjørg Sørensen - Fysik/Kemi, matematik, biologi, geografi - klasselærer
  Lasse Borgquist - Engelsk, historie
  Mikkel Pedersen - Dansk
  Rasmus Dalsgaard - Idræt
  Stine Højgaard Haslund - Idræt
  

9. c - klasselokale: Y
9c klasse - LOKALE Y Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 F/K fys DAN REL DAN BIO bio
9.00 - 9.45 F/K FYS DAN REL DAN BIO bio
10.00 - 10.45 MAT ENG MAT ENG TYS
10.45 - 11.30 MAT F/K fys DAN MAT MAT
11.55 - 12.40 ENG TYS DAN TYS SAM
12.40 - 13.25 HIS GEO geo IDR1 Hal Mak.sp.
IDR2 Hal
SAM
13.30 - 14.15 HIS GEO geo IDR1 Hal Mak.sp.
IDR2 Hal
DAN

  Lærere i 9.c. klasse:
  Ann Wilquin - Tysk
  Carina Ejstrup Overgaard - Dansk, samfundsfag
  Jess Østergaard - fysik/kemi, biologi
  Lasse Lind - Matematik, engelsk, religion - klasselærer
  Rasmus Dalsgaard - Idræt
  Stine Højgaard Haslund - Idræt